Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Żywienie psa i mruczka

Artykuły - strona główna

Tibetan mastiff
Author: Andrea Arden
Source: http://www.flickr.com
Każda osoba, która postanawia mieć psa musi zdawać sobie sprawę z tego, że to wielka odpowiedzialność. Ciężko jest opiekować się psem, który często robi, co chce i w dodatku musi, tak samo jak my ludzie, chodzić do lekarza i dostawać jedzenie, które będzie dobrze wpływało na to jak się rozwija. Poza tym, że trzeba dbać o zdrowe odżywianie naszego pupila, musimy prowadzać go do weterynarza i przynajmniej dwa razy dziennie musimy wychodzić z nim na spacer, to trzeba dbać też o to, by zwierzać miał jakąś rozrywkę, czyli powinniśmy każdego dnia mieć czas na zabawę z naszym czworonogiem. Ale żeby pies chciał się bawić to musi dobrze jeść.

Idealnym rozwiązaniem jest dobrze skomponowana karma purina dog chow (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-purina-dla-psow.html). To karma, która jest stworzona dla szczeniaków i dla starszych psów. Dlatego możemy zacząć karmić naszego psa tą karmą, gdy jest mały, a później przejść na opcję dla starszych psów. Poza tym można kupić tą karmę też w wersji Specjalne Potrzeby.

To znaczy, że producenci zadbali nie tylko o zbilansowane składniki dla psa w każdym wieku, ale też postarali się dopasować karmę do wybranych potrzeb psa.
komputer
Source: www.morguefile.com
W pierwszej kolejności jednak musisz poradzić się weterynarza, jakie artykuły dla zwierzaków najlepiej nabyć. Zapytaj go, jaki rekomenduje szampon dla psów, który będzie właściwy dla futra twojego psa. Niektóre szampony dodatkowo posiadają ekstrakty, które odstraszają insekty, mądrze jest zainwestować w takie rozwiązanie.

Karmienie twojego czworonoga jest niezmiernie ważne. W tej sytuacji też musisz spytać się doktora. Dobór karmy dla psów musi być uzależniony od takich zmiennych, jak ciężar zwierzęcia, liczba lat oraz stan zdrowia. psy, które są wykastrowane, powinny wcinać dedykowaną karmę, by potem nie cierpieć na różne choroby.

Analogicznie prezentuje się rzecz w wypadku karmy dla kotów. Tu należy wybadać, jakie smaki kot lubi, ponieważ z doświadczenia się wie, że koty są dużo mocniej wybredne, niż pieski. Oferowane obecnie opcje, które obejmuje hodowla kotów, podobają się kochającym wszystkie zwierzęta. Dużo rodzin oraz osób żyjących samotnie pragnie zdecydować się na przygarnięcie malutkiego kociaka do siebie. Zapewniając mu dom, jedzenie (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-mokre-dla-kotow.html) oraz troskę, czujemy się lepiej, a w kotku, którego przygarniamy, odnaleźć możemy najlepszego przyjaciela. Gdzieś tam w hodowli żyje już kotek, który czeka na Twój ruch.