Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Balkoniki do Chodzenia i inny sprzęt rehabilitacyjny

Artykuły - strona główna

Do sprawy zakupów sprzętu rehabilitacyjnego należy się intensywnie przyłożyć - zadbać o to, aby kupiony sprzęt rehabilitacyjny był skuteczny i wysokiej klasy.


Najlepiej podczas zakupu choćby kul kierować się opiniami wyłącznie cenionych i doświadczonych fachowców lub opinia rodziny i kolegów, którzy niedawno wykonywali podobne zakupy. Kule łokciowe czy pachowe – wybór nie bywa tutaj łatwy. W większości wypadków pomocna okazuje się tutaj rada lekarza. Samotny wybór sprzętu do rehabilitacji może powodować dużo trudności oraz powodować zbędny stres. Aby go uniknąć dobrze dowiedzieć się czegoś więcej o sprzęcie rehabilitacyjnym.

Kule pachowe
Source: sxc.hu
Kule łokciowe są zwyczajowo przeznaczone zarazem dla dorosłych oraz dla dzieci w każdym wieku. Głównym zadaniem takiego typu kul jest zapewnienie stabilnego podparcia w czasie chodzenia. Kule przydają się bardzo osobom będącym po urazach kończyn dolnych. Pozwalają utrzymywać pion i prosto przenosić ciężaru ciała w przypadku schorzeń urazowo – ortopedycznych. Kule łokciowe wykonywane bywają w większości wypadków z nieprzeciętnie lekkich stopów co zdecydowanie ułatwia chodzenie i zwiększa poczucie wygody w czasie poruszania się. Niektóre z takich kul posiadają dodatkowo możliwość zamiany podparć przedramienia, w sprzedaży można także spotkać wygodne modele składane. Ich podparcia bywają zakończone nasadką z tworzywa sztucznego, uchwytem lub podparciem przedramienia stałym albo ruchomym. Oferta na . Najlepszym posunięciem może okazać się nabycie wyłącznie popularnych modeli kul i tych cenionych przez większość nabywców.

Poza kulami łokciowymi są dostępne również kule pachowe przykładowo takie z wysuwnym podparciem pachowym.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu masaże lecznicze w krakowie i oglądaj do woli nowe rzetelne wpisy.

Zazwyczaj są one wykonane z aluminium i mogą być one używane, w zależności od urazu, pojedynczo czy w parze. Często dla osób o masie ponad 120 kg bądź o niestandardowym wzroście wszelkie wyroby medyczne tego typu bywają wykonywane na indywidualnie zamówienie, aby perfekcyjnie dostosować rozmiar kuli do wzrostu pacjenta.

Kule łokciowe
Source: sxc.hu
W przypadku osób starszych dużym wsparciem okazują się nieraz balkoniki do chodzenia. Są one zrobione dla tych, którzy ciągle są w stanie chodzić, ale potrzebują już pewnej pomocy, aby utrzymać równowagę. Na rynku da się odnaleźć bardzo różnorodne rodzaje takich urządzeń wspomagających chodzenie. W wielu sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym można dostać balkoniki i podpórki (sklep z tego typu sprzętem) dwu albo czterokołowe, które zapewniają niezwykłą stabilność.


Najpewniej w razie różnorodnych problematycznych kwestii co do sprzętu rehabilitacyjnego nie zwlekać nigdy za długo. Naprawdę opłaca się zaczerpnąć kilku ważnych porad u specjalistów, którzy mogą doradzić w zakupach oraz zażegnać kłopoty i problemy, dotyczące chociażby pytań o to, jakie balkoniki do chodzenia są rekomendowane dla osób schorowanych. Zobaczymy również .