Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

W jaki sposób poradzić sobie z zalewem danych jak też dokumentów w firmie

Artykuły - strona główna

W nowoczesnej gospodarce jednym z najbardziej cennych towarów jest informacja. Mówi się nawet że ten kto posiada informacje posiada władzę. W pewnym sensie jest to prawda. Jednak sama informacja nie wystarczy. Można sobie wyobrazić iż jakaś instytucja ma niezliczoną ilość informacji, ale niestety jest ona zapisana w antycznym języku, którego nikt nie potrafi przeczytać. Nawet gdyby wiadomości w owym zbiorze były najbardziej cenne na świecie nic nam to nie da, bowiem nie umiemy ich przeczytać i zinterpretować.

Wykres
Author: Przemek Zawadzki
Source: http://www.flickr.com
Jednym słowem, najważniejsza jest interpretacja, a nie sama wiadomość. Naturalnie obecnie w większości wypadków nie ma problemu z odczytaniem informacji i jej analizą. Tymczasem coraz ogromniejszym kłopotem jest ilość danych jaka do nas trafia. Przebieg analizy staje się przez to coraz to trudniejszy, a przez to kosztowniejszy.

Istnieje tymczasem rada na wspomniany problem - automatyzacja procesu rozpoznawania dokumentów - dzięki temu rozwiązaniu odpowiednie dane trafią szybciej do adresatów. Ażeby było to możliwe trzeba wyposażyć nasze przedsiębiorstwo w tzw. komputerowy system wymiany oraz zarządzania informacją. Warto rozważyć kupno produktów firmy Kofax, lidera w wytwarzaniu systemów przetwarzania danych. Aplikacja Kofax Transformation Modules sortuje automatycznie takie dokumenty jak faktury i inne papierowe pisma przetwarzane są na wygodniejszą elektroniczną formę (dowiedz się więcej na www).


Laptop i rachunki
Program Kofax Transformation Modules za pomocą czytnika rozpoznaje a także segreguje zmieszane dokumenty, wydobywa z formularzy medycznych na przykład druków L4 niezbędne informacje w taki sposób, iż przygotowanie dokumentacji kadrowo-płacowej staje się dużo prostsze, dzięki czemu tańsze. Kolejnym wydziałem gdzie wydaje się celowe zastosowanie programu Kofax Transformation Modules będzie oddział zleceń, digitalizacja przetwarzania dokumentów przetargowych. Wdrożenie omawianych podejść to nie wyłącznie wymierne oszczędności finansowe lecz też zyski dla środowiska naturalnego na skutek ograniczenia wytwórczości papierowych pism. Elektroniczny obieg dokumentów jest także na pewno wygodniejszy od tradycyjnego jak też odporniejszy na uszkodzenia.