Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jakie są wskazania i restrykcje przy tego typu zabiegu jak pobieranie krwi?

Artykuły - strona główna

Krew to życiodajny płyn, który ma obowiązek podtrzymać procesy życiowe człowieka. Spełnia funkcje transportowe i m.in. podporowe. Nieprzerwany przepływ krwi gwarantuje stałocieplność.


Najważniejszą czynnością krwi jest transport tlenu z płuc do mnóstwa komórek oraz transport dwutlenku węgla z powrotem do płuc.


Krew mogłaby posiadać swe różne grupy, z tego powodu przed jakąkolwiek transfuzją krwi czy zabiegiem o nazwie pobieranie krwii należy ustalić grupę, którą posiada dawca i biorca. Istnieją również dodatkowe restrykcje.

Czy po przeczytaniu prezentowanego tekstu udało Ci się wynieść coś fascynującego? Jeżeli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu (https://edukacjaaktywna.pl/kontakt.html) - na pewno pochłoną Cię całkowicie.

Wspomniane osoby nie mogą przykładowo pić alkoholu na 3 dni przed zabiegiem. Nie powinni także spożywać ani kawy czy herbaty przez paręnaście godzin przed pobraniem krwi. Rekomenduje się również unikanie stresu w czasie poprzedzającym zabieg. W samym dniu pobrania krwi należy być na czczo, zatem powstrzymać się przed spożyciem jakiegokolwiek posiłku przez kilkanaście godzin przed zabiegiem, jednak dozwolone jest wypicie rankiem szklanki zwykłej wody.

Zajmujący wpis? Zatem nakłaniamy Cię, abyś przejrzał nowe informacje z witryny (http://www.latkowski.pl/pl/instrukcja-uzytkowania/), którą dla Ciebie stworzyliśmy. Kliknij więc w ten link.

Przed takim zabiegiem dawca musi unikać większego wysiłku, gdyż ten, nawet umiarkowany (chodzenie) może mieć wpływ na jego wyniki. Z tego powodu przez paręnaście minut przed zabiegiem należy wypocząć w pozycji siedzącej.


cukrzyca
Author: Virada da Saúde
Source: http://www.flickr.com


zdrowie - malunek
Author: Charles Haynes
Source: http://www.flickr.com


Jednorazowo rekomenduje się pobranie maks. 450 ml krwi. Taki zabieg nazywa się donacją. Po jego wykonaniu pacjent powinien otrzymać posiłek regeneracyjny o wartości 4500 Kcal, jakim może być przykładowo 8 tabliczek czekolady. Poza tym należy się mu zwolnienie z pracy w dzień oddania krwi i legitymacja Honorowego Dawcy Krwi.
Należałoby dodać, że reprezentanci tego typu zawodów jak kierowca autobusu czy maszynista mogliby wrócić do wykonywania swoich zadań nie wcześniej niż 12 godzin po pobraniu krwi.