Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

W województwach podkarpackim, czy warmińsko-mazurskim bez pracy żyje dużo osób, najczęściej propozycje pracy są marne i nieopłacalne

Artykuły - strona główna

W ostatniej dekadzie wielu Polaków, zarówno świeżo upieczonych absolwentów, jak osób z doświadczeniem zawodowym postanowiło wyjechać za granicę, w celu znalezienia lepszej pracy. Niejeden wierzy, że nawet mniej prestiżowa praca, ale za większe wynagrodzenie zapewni im byt na wymarzonym poziomie.


praca
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
Wyjazd w poszukiwaniu bardziej godziwego zarobku jest popularna w licznych państwach naszego kontynentu. Polacy najczęściej wyjeżdżają do Anglii i Niemiec. Jest to zrozumiałe, ponieważ państwa te są na tle Polski bardzo zamożne i poziom życia jest o wiele lepszy.

W niewielkich miejscowościach jest niezwykle trudno dostać dobrą pracę. Stawki są niskie i często stanowiska pracy dostaje się przez znajomości. Ciężką sytuację mają osoby, które nie mają wielu kontaktów i zmuszeni są przeglądać oferty tylko przez urząd pracy lub internet.

Często jest tak, że ogłoszenia takie są fikcyjne, a wybiera się osoby już polecone. W województwach podkarpackim, czy warmińsko-mazurskim, gdzie bezrobocie jest całkiem wysokie na tle innych regionów, zwykle oferty pracy są marne i nieopłacalne. Na przykład po wpisaniu frazy “praca Chełm” napotykamy się na oferty rodzaju roznoszenie ulotek, sprzedawca w sklepie, sprzątaczka, a dobre propozycje ukazują się bardzo sporadycznie. Ponadto trzeba wspomnieć, że na takie ogłoszenia od razu odpisuje ogromna ilość osób, które mają nadzieję znaleźć lepszą pracę.

praca
W mniejszych miastach na ogół nie ma dużych zakładów.

Jeżeli potrzebne Ci uzupełniające wiadomości na omawiany tu wątek, to bez wątpienia potrzebne Ci to cenne i wiarygodne źródło.

Również siedziby większych firm lokowane są w dużych miastach. Oczywiście zdarza się, że w regionie znajduje się jest jakiś zakład, ale na ogół posady są tam już zajęte. W Stalowej Woli dużą rolę w napędzaniu gospodarki pełni huta oraz elektrownia. W ostatnich dwudziestu latach powstało także bardzo dużo firm, głównie handlowych. Produkuje się tutaj zarówno sprzęt dla wojska jak i maszyny budowlane. Na terenie regionu wyrabia się ponadto liczne wyroby metalowe dla przemysłu, produkty z plastiku oraz odlewy aluminiowe.
Mimo to bezrobocie jest dwa procent wyższe niż średnia krajowa.

Dalsza część