Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Czy warto korzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej umówić się na wizytę do gabinetu specjalisty?

Artykuły - strona główna

Schorzenia natury psychologicznej mają to do siebie, że wymagają przedyskutowania, odnalezienia ich przyczyn oraz – jeżeli jest taka konieczność – podjęcia terapii. Czy zwierzenie się w internecie przypadkowym osobom da ten sam rezultat jak wizyta w gabinecie psychologa?

złość
Author: Andrew Quartley
Source: http://www.flickr.com
Wybór psychologa z Wrocławia Atutem wizyty w poradni jest fakt, że przyjmuje nas wykształcona i doświadczona osoba, która pracuje w zawodzie psychologa z powołania. Kontakt oko w przekrwione oczy jest zdecydowanie bardziej spontaniczny, bardziej nastawiony na słuchanie i na zbudowanie relacji z człowiekiem, który właśnie po to przyszedł. Pierwsza wizyta w poradni jest szalenie istotna, bowiem zwykle ma wpływ na kolejne spotkania lub ich brak. Ale są też pewne hamulce związane ze spotkaniem oko w oko. Część osób nie potrafi się otworzyć i zwierzyć ze swoich problemów.

Czasem hamulcem jest fakt, iż w małym mieście jest wyłącznie jeden psycholog pruszków - (terapia małżeńska pruszków) Wrocław akurat do tych miast nie należy i nie trzeba się obawiać żadnego napiętnowania ani tego, że specjalista jest rzadko dostępny. Leczenie psychologiczne we Wrocławiu jest o tyle prostsze, że możemy dokonać wyboru spośród kilkudziesięciu nawet poradni w całym mieście. W ten sposób możemy udać się do gabinetu, który jest stosunkowo niedaleko naszego miejsca zamieszkania albo do tego, który zdobył najlepsze opinie. Pomocne będzie poszukanie w internecie pod hasłem “psycholog Wrocław”. Jest wiele osób, które uważają, że jeżeli mówimy o leczeniu, to powinno ono odbywać się tylko bezpośrednio, bo tak, jak innych dolegliwości nie leczylibyśmy przez internet, tak choroby mające związek z wrażliwą psychiką człowieka nie powinny być analizowane tylko na odległość.

Kto z Wrocławia pomoże z nerwicą?

Jakiś czas temu powstało bardzo wiele forów internetowych z poradami psychologicznymi. Być może jest to odzew na fakt, że wiele osób woli opowiedzieć o swoich problemach całkowicie anonimowo i właściwie oczekuje tylko komentarzy, zainteresowania swoją osobą, niż pomocy specjalisty. Niektórzy konsultują diagnozę z innymi specjalistami i proszą na forum o ocenę sporządzonej przez fachowca opinii. Jednakże wiele osób nie ma zaufania do pomocy psychologicznej udzielanej przez internet. Najczęściej jest ona bezpłatna i trudno obciążyć kogoś odpowiedzialnością za ewentualne następstwa.pacjent u psychologa
Author: Mike Renlund
Source: http://www.flickr.com
Wygląda na to, że lepiej jest skorzystać z pomocy internetowego psychologa niż żadnego, lecz leczenie psychologiczne we Wrocławiu czy innym dużym mieście jest naprawdę łatwo dostępne, nie jest sprawą wstydliwą ani zakazaną, dlatego wszyscy, którzy czują, że potrzebują takiego leczenia, powinni pójść do psychologa i rozpocząć terapię. Kiedy potrzebujesz pomocy