Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Nad jakimi kwestiami często zastanawiamy się nim podejmiemy decyzję czy starać o dotację unijną?

Artykuły - strona główna

Chcąc założyć swoją firmę sporo osób zastanawia się nad pozyskaniem funduszy z Unii Europejskiej na swoją działalność. Nad czym często się zastanawiamy przed podjęciem takiej decyzji?
przekrój - firma
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com
Dużo ludzi nie ma do końca pewności czy lepiej wcześniej założyć firmę oraz starać się o dotacje, czy może rozejrzeć się najpierw za dotacją, a później zarejestrować działalność. Faktycznie, mnogość różnego rodzaju dotacji oraz programów sprawia, że nie wszędzie panują takie same zasady.

Czy chcesz wyszukać zbliżony post? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten odsyłacz i zerknij na stronę, która zapewne też przykuje Twoją uwagę.

Jednak ubiegając się o dotacje unijne na rozwój firmy pewniej będzie nie zakładać wcześniej działalności, zanim nie sprawdzimy dostępnych możliwości. Sporo z dostępnych programów bowiem jest dla osób, które planują własną działalność. Natomiast, jak założymy firmę i dopiero później zaczniemy sprawdzać różne możliwości, to może się okazać, że z niektórych całkiem ciekawych programów nie można niestety skorzystać. Częściej stosuje się taką zasadę, że jeśli potrzebne są pieniądze do 50 tysięcy złotych, to warto poczekać z zakładaniem firmy. Natomiast, jak chodzi o duże kwoty, rzędu 100 tysięcy oraz więcej, to niemal zawsze wymagana jest już założona działalność.


firma - stykówka
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
selfie - firma
Author: Prentsa Aldundia
Source: http://www.flickr.com
Tak samo dużo osób myśli nad tym czy potrzeba wkładu własnego, kiedy staramy się o dofinansowanie unijne dla firm (Prometeia: pozyskamy dla Ciebie dofinansowanie unijne dla firm). Zdarza się, że jest on wymagany, jednak z łatwością można znaleźć też tego typu dotacje, w jakich nie potrzeba wnosić wcześniej swoich pieniędzy. Z pewnością wysokość wkładu własnego zależy od tego, z jakiego programu mamy zamiar skorzystać. Reguła jest jednak analogiczna jak w przypadku wcześniejszym, tutaj także, gdy staramy się o dotacje unijne na rozwój firmy do kwoty rzędu 50 tysięcy, wkładu własnego nie będzie albo będzie bardzo niewielki (szukasz informacji o dotacjach unijnych na rozwój firmy? Sprawdź tutaj). Natomiast, gdy chodzi o większe pieniądze, to bardzo często najpierw musimy je wydać, by starać się o częściowy zwrot środków. Trzeba mieć świadomość, iż gdy ubiegamy się o dotację, to wkład własny nie jest skrupulatnie sprawdzany. Z tego powodu możemy zdobyć takie pieniądze już po tym, jak otrzymamy pozytywną decyzję o przyznaniu środków. Można w takim wypadku przykładowo skorzystać z kredytu.

Jeśli chodzi o dofinansowanie unijne dla firm, to na pewno jest jeszcze mnóstwo innych wątpliwości.

Jeżeli bardzo emocjonuje Cię podnoszona w tym miejscu sprawa, oprócz tego koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-kazimierz-dolny) opisującym pokrewne tematy.

Dlatego warto jak najwięcej dowiadywać się i czytać na ten temat. Wiedzy nigdy za wiele. Od tego przecież zależy czy przyznane nam zostaną pieniądze na start. Dowiedz się wszystkiego na dotacje.prometeia.pl/.