Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Nad jakimi kwestiami często zastanawiamy się nim podejmiemy decyzję czy starać o dotację unijną?

Artykuły - strona główna

Chcąc założyć swoją firmę sporo osób zastanawia się nad pozyskaniem funduszy z Unii Europejskiej na swoją działalność. Nad czym często się zastanawiamy przed podjęciem takiej decyzji?
przekrój - firma
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com
Dużo ludzi nie ma do końca pewności czy lepiej wcześniej założyć firmę oraz starać się o dotacje, czy może rozejrzeć się najpierw za dotacją, a później zarejestrować działalność. Faktycznie, mnogość różnego rodzaju dotacji oraz programów sprawia, że nie wszędzie panują takie same zasady.www.eccoholiday.com/samolotemJednak ubiegając się o dotacje unijne na rozwój firmy pewniej będzie nie zakładać wcześniej działalności, zanim nie sprawdzimy dostępnych możliwości. Sporo z dostępnych programów bowiem jest dla osób, które planują własną działalność. Natomiast, jak założymy firmę i dopiero później zaczniemy sprawdzać różne możliwości, to może się okazać, że z niektórych całkiem ciekawych programów nie można niestety skorzystać. Częściej stosuje się taką zasadę, że jeśli potrzebne są pieniądze do 50 tysięcy złotych, to warto poczekać z zakładaniem firmy. Natomiast, jak chodzi o duże kwoty, rzędu 100 tysięcy oraz więcej, to niemal zawsze wymagana jest już założona działalność.


firma - stykówka
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
selfie - firma
Author: Prentsa Aldundia
Source: http://www.flickr.com
Tak samo dużo osób myśli nad tym czy potrzeba wkładu własnego, kiedy staramy się o dofinansowanie unijne dla firm (Prometeia: pozyskamy dla Ciebie dofinansowanie unijne dla firm). Zdarza się, że jest on wymagany, jednak z łatwością można znaleźć też tego typu dotacje, w jakich nie potrzeba wnosić wcześniej swoich pieniędzy. Z pewnością wysokość wkładu własnego zależy od tego, z jakiego programu mamy zamiar skorzystać. Reguła jest jednak analogiczna jak w przypadku wcześniejszym, tutaj także, gdy staramy się o dotacje unijne na rozwój firmy do kwoty rzędu 50 tysięcy, wkładu własnego nie będzie albo będzie bardzo niewielki (szukasz informacji o dotacjach unijnych na rozwój firmy? Sprawdź tutaj). Natomiast, gdy chodzi o większe pieniądze, to bardzo często najpierw musimy je wydać, by starać się o częściowy zwrot środków. Trzeba mieć świadomość, iż gdy ubiegamy się o dotację, to wkład własny nie jest skrupulatnie sprawdzany. Z tego powodu możemy zdobyć takie pieniądze już po tym, jak otrzymamy pozytywną decyzję o przyznaniu środków. Można w takim wypadku przykładowo skorzystać z kredytu.

Jeśli chodzi o dofinansowanie unijne dla firm, to na pewno jest jeszcze mnóstwo innych wątpliwości.

Jeżeli bardzo emocjonuje Cię podnoszona w tym miejscu sprawa, oprócz tego koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-kazimierz-dolny) opisującym pokrewne tematy.

Dlatego warto jak najwięcej dowiadywać się i czytać na ten temat. Wiedzy nigdy za wiele. Od tego przecież zależy czy przyznane nam zostaną pieniądze na start. Dowiedz się wszystkiego na dotacje.prometeia.pl/.