Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Czym jest zabieg zmniejszenia sromowych warg? Dla kogo jest taka operacja? Jak wyglądają wskazania do jego przeprowadzenia?

Artykuły - strona główna

Tak naprawdę nikt do końca nie zdaje sobie sprawy, jak powinny wyglądać wargi sromowe, ale bardzo dużo kobiet decyduje się na ich zmianę. Czasem zmiany są dostrzegalne bez lekarskiej diagnozy, w innych sytuacjach niezbędne jest to, co powie lekarz, czy taki przypadek jest klasyfikowany do operacji.


Jest to najczęściej operacja, która ma na celu zmniejszenie warg sromowych. Z fizjologicznej perspektywy najważniejszym celem warg sromowych (mniejszych) jest ochrona łechtaczki oraz ujścia cewki moczowej a także pochwy. Jeżeli chodzi o wargi większe, to składają się one z warstwy tłuszczowej, jakie dodatkowo chronią je od zewnątrz i ulepszają komfort siedzenia oraz stosunków seksualnych. Podczas\W czasie zabiegu dość często pomniejsza się chirurgiczne właśnie te zbyt długie wargi mniejsze, które zbytnio wystają.




plastyka warg sromowych
Author: vxla
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością plastyka warg sromowych ( firmy) nie jest dla osób, jakie pragną zmienić wargi sromowe z powodów estetycznych, bo często są to zbytnio wydumane przypadki. Po prostu, w dzisiejszych czasach istnieje pewna histeria związana z różnymi częściami ciała. Takie wargi nie są tu wyjątkiem, tak więc dobrze o tym pamiętać. Plastyka warg sromowych zaś jest najlepsza dla niektórych kobiet, których zbyt rozrośnięte mniejsze wargi utrudniają życie, nie tylko seksualne. Czasem większe wargi tworzą wielki dyskomfort w trakcie noszenia bielizny, utrudniają więc różnorodną aktywność fizyczną. Zabieg taki jest wykonywany po konsultacji z lekarzem oraz przedstawieniu koniecznych wyników badań krwi. Istotne też, by pacjentka była dość krótko po menstruacji. Czytaj więcej: profesjonalne zmniejszenie warg sromowych.


Zabieg ma miejsce w ogólnym znieczuleniu, czas trwania to około jednej do dwóch godzin. Kolejnego dnia można już pójść do domu. Ból po zabiegu nie jest jakiś dotkliwy, dość często jest to tylko pieczenie, natomiast blizny nie są jakoś bardzo zauważalne.


Niezwykle istotne jest oczywiście doświadczenie i zręczność chirurga, ponieważ tego typu miejsca intymne u kobiet są dość delikatne i unerwione.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany artykuł, kliknij szybko tutaj, gdyż ta strona (https://harmoniasmakow.pl/) na pewno też jest godna Twojej uwagi.

Po wykonanej operacji, przez pierwsze 2 tygodnie należy unikać zbyt długiego siedzenia, lecz także mocnego wysiłku i wzmożonej higieny. Seks można uprawiać już po 6 tygodniach.