Logopeda

Artykuły - strona główna

Wady wymowy i jąkanie się u najmłodszych

W 2011 w kinach święcił triumfy film „Jak zostać królem”, który dochrapał się paru Oscarów i ogromnego uznania na całym globie. Opowiadał on losy króla Jerzego VI, posiadającego uciążliwą wadę wymowy. Bojąc się mówić przed tłumem swych obywateli, monarcha zdecydował zatrudnić logopedę. terapia jąkania zakończyła się sukcesem i monarsze udało się ograniczyć nieznośne jąkanie. W internecie znaleźć można dużo bardzo pozytywnych opinii na temat możliwości terapeutycznych, kiedy chodzi o jąkanie się.

Czy mankamenty wymowy są trudnymi do zniewelowania zaburzeniami?

logopeda
Source: flickr.com
W dniu dzisiejszym nadzwyczaj w wielu przypadkach spotykamy się z różnego rodzaju wadami, które zaburzają nam odpowiednie działanie w dzisiejszym społeczeństwie. Jednymi z nich bezsprzecznie są szeroko rozumiane wymowy, które po wielokroć wpływająogromnie negatywnie na naszą samoocenę oraz w pewnym sensie na zdolność komunikacji międzyludzkiej. Problem ten bardzo po wielokroć dotyka dzieci, tym samym też jeżeli tylko zaobserwujemy u naszych dzieci pewne trudności z wymową, to bez wątpienia nie jesteśmy na straconej pozycji.

Jeśli Twoje dziecko ma trudności z właściwą komunikacją!

Logopeda psycholog w Poznaniu
Source: flickr.com
Nie wszystkie dzieci rozwijają się w taki sam sposób. Niektóre maluchy zaczynają mówić szybciej, inne zaczynają mówić później. Ogólnie przyjęte są jakieś zasady w tej kwestii, jednak nie dajmy się zwariować. Wszyscy lekarze wiedzą, że maluchy są jedyne w swoim rodzaju i inaczej się rozwijają. Niestety, funkcjonujemy pod wieczną presją. Wszyscy naokoło czegoś od nas chcą. W pracy należy pilnować napiętych terminów, walczyć z kolegami z pracy o uznanie i znosić upokorzenia ze strony naszego szefostwa.

Doświadczony fachowiec z Poznania

logopeda
Author: Eden, Janine and Jim
Source: http://www.flickr.com
Zdarza się także i tak, że to głównie dzieci niezwykle potrzebują pomocy zdrowotnej i rehabilitacyjnej. Dzięki niemałym staraniom ekspertów z Poznania dawana do dyspozycji jest pomoc na świetnym poziomie, więc rodzice nie boją się zawierzyć najlepszym oraz postawić na rekomendowane rozwiązania. Kiedy bierzemy pod uwagę opcje jak terapia dzieci Poznań ma niesamowicie zróżnicowaną i dostosowaną do aktualnych potrzeb pacjentów ofertę. To także elementy, które warto jest sprawdzić, szczególnie, gdy to nasze pierwsze dziecko i nie wszystko jeszcze do końca wiemy.

W zaburzeniach mowy takich jak jąkanie niezbędna jest odpowiednia terapia u specjalisty

Dziecko
Author: Alexander Lyubavin
Source: http://www.flickr.com
Nie wszystkie pauzy i zakłócenia przepływu słownego wyrażania można zaklasyfikować jako jąkanie. Poza rytmicznymi oraz bezwiednymi powtórzeniami dźwięków mogą do tego dołączyć także bezdźwięczne bloki i przedłużenia dźwięków - przeważnie samogłosek. Jąkanie może być: rozwojowe bądź nabyte. Rozwojowe ma przeważnie swój początek we wczesnym dzieciństwie. Z kolei jąkanie nabyte to rzadkość. Może być wynikiem np.