Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Indywidualne robienie papierosów? Nie ma niczego prostszego i tańszego!

Artykuły - strona główna

Palenie szlugów jest tak powszechnym zwyczajem, że nierzadko nie zwracamy nawet uwagi na osoby palące w naszym otoczeniu. W minionych latach sytuacja ta trochę się zmienia, bo szerokie kręgi zataczają kampanie antynikotynowe.
Faktem jest natomiast, że zakazanie palenia w knajpach, kawiarniach czy w innych pomieszczeniach użytku publicznego nie usuwa tego zwyczaju całkowicie.


Abstrahując od tradycyjnych, sprzedawanych w paczkach papierosów, rynek przedkłada nam dodatkowo inne rozwiązania. Co znaczące, są one częstokroć tańsze i w wyższym stopniu wyrozumiałe dla środowiska. Mowa tu głównie o samodzielnym robieniu papierosów, używając do tego tytoniu wolnego od substancji smolistych. Susz tytoniowy zawija się w wybierane gilzy, czyli specjalne bibułki, jakie łatwo palą się, nie pozostawiając bezcelowych odpadów. Mogą one mieć kształt prostokątnych arkuszy, które po ułożeniu tytoniu należy zlepić. Często dla komfortu konsumenta mają jednak kształt tutki, którą wypełnia się w ten sposób, iż nadziewa się susz od jednego końca rurki do drugiego, tak by upakowany był możliwie ciasno. W każdym razie najlepszy producent gilz pakuje najczęściej po kilkadziesiąt lub kilkaset sztuk w paczce, tak aby starczyły na dłużej.


sportowcy
Author: VirtualErn


Samodzielne produkowanie papierosów jest nie jedynie mniej kosztowne. Stanowi swego rodzaju obrzęd, który jesteśmy zobligowani przeprowadzić przed przystąpieniem do kolejnej części, czyli delektowania się zaciąganym dymem.

Zaabsorbowała Cię omawiana tematyka? Kliknij zatem tu oraz przeczytaj więcej na stronie (https://harmoniasmakow.pl/sosy-azjatyckie-jak-ich-uzywac-w-w-kuchni.html). Tamte publikacje również Cię niezwykle zaciekawi.

Wolno to robić na bieżąco, w miarę zapotrzebowania, ale można także napełnić więcej skrętów i włożyć je do eleganckiej papierośnicy. Wsparciem są w stanie być nam maszynki do robienia papierosów, jakie dokładnie i szybko napełniają papierowe tutki tytoniem.
Maszynki takie są małe i lekkie, a ich obsługa jest niewymownie bezproblemowa. Można więc wygospodarować czasami jeden wieczór na wyprodukowanie na osobisty użytek nawet kilkuset papierosów!