Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Dlaczego warto zrobić dodatkowy kurs z udzielania pierwszej pomocy?

Artykuły - strona główna

W szkole średniej i w dorosłym życiu wielokrotnie bierzemy udział w szkoleniach BHP i szkoleniach zawodowych, czasem również w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Ale czy gdyby spotkała nas sytuacja, w której musielibyśmy komuś w ten sposób pomóc, czy bylibyśmy gotowi, żeby sprawdzić zdobytą teoretyczną wiedzę?
akcja ratunkowa
Author: ER24 EMS (Pty) Ltd.
Source: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiemy, iż rozmaite nagłe wydarzenia przydarzają się każdego dnia. Zwykle jesteśmy przekonani, że są dość poza nami – słyszymy o nich w wiadomościach, czytamy w prasie albo w internecie. Lecz możemy być zdania, iż to nas nie spotka. Ale czy mamy świadomość tego, że i my możemy ulec wypadkowi i że w takim wypadku pomocy może udzielić nam ktoś z bliskich lub ktoś całkiem nieznany na przykład na ulicy albo na stacji benzynowej? I na odwrót – możliwe jest, że i nam przydarzy się, że będziemy mieli okazję wykazać się praktyczną wiedzą z zakresu przeprowadzania pierwszej pomocy przedmedycznej. () W pierwszej kolejności trzeba uczyć już tych najmłodszych, aby w potrzebie wykazali się inicjatywą i odwagą, żeby natychmiast pomóc a następnie zadzwonić po pomoc a nie wystraszyć się i nie wiedzieć, co robić. Warto więc zatroszczyć się o to, żeby wszyscy umieli prawidłowo postąpić w takich sytuacjach. Ważne jest, aby dzieci potrafiły przeprowadzić podstawową pomoc i aby umiały wybrać numer alarmowy, podyktować swój adres domowy, by potrafiły przedyktować telefon kontaktowy i wiedziały, czy domownicy chorują na określone dolegliwości i jakie zachowania mogą być nietypowe.defibrylator
Author: Bernhard Wintersperger
Source: http://www.flickr.com
Przy osobach dorosłych idealnie byłoby gdyby w zakładzie pracy regularnie powtarzano praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, żeby wyrobić sobie i utrwalić określone mechanizmy działania (jak resuscytacja i użycie urządzenia takiego jak defibrylator AED) ( na dowiesz się na ).

Czy pewien komentarz z witryny (https://www.lajkonik-pik.pl/) zainspirował Cię do napisania swojej opinii? Szalenie nam przyjemnie. Więc nie czekaj i pisz coś!

Na podstawie wielu badań stwierdzono, że szybkie użycie defibrylatora zwiększa szansę na przeżycie, kiedy pracujemy w biurowcu , warto wiedzieć, gdzie można znaleźć defibrylator AED.

Jeśli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej nie zostało przeprowadzone, a bardzo zależy nam na umiejętnościach praktycznych, można udać się do centrum centrum medyczne nowy dwór mazowiecki kryzysowego albo na komisariat straży miejskiej w danym mieście i zapytać o możliwość pokazania podstaw.