Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Alkoholizm jest i będzie trudną chorobą ale możliwe jest leczenie

Artykuły - strona główna

Jeszcze kilkanaście lat temu mało osób zdawało sobie sprawę z tego, jak bardzo ciężką chorobą jest alkoholizm. Co najgorsze, uzależnienie od alkoholu zaczyna się pozornie niewinnie. Najczęściej sporo z nas najzwyczajniej lubi wypić niejednokrotnie kilka drinków w towarzystwie przyjaciół.

kieliszek z wódką
Source: pixabay.com
Najczęściej alkohol kojarzy nam się z fantastyczną zabawą i imprezami. Jeżeli jednak przychodzą ciężkie chwile, a my nadal sięgamy po alkohol – to pierwszy sygnał, że coś jest nie tak. Najczęściej alkoholizm rozpoczyna się w sytuacji, kiedy zaczyna się pić w samotności i w celu zagłuszenia problemów. Choroba alkoholowa jest wielce niebezpieczna także dlatego, że czasami nie zdajemy sobie z niej sprawy. Konieczność napicia się jednego drinka po trudnym dniu wydaje się fantastycznym sposobem na odpoczynek. Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wtedy już rozpoczyna się uzależnienie od alkoholu. Często orientujemy się, że jest z nami gorzej wtedy, kiedy jest już zbyt późno i jesteśmy już całkowicie uzależnieni. Nigdy jednakże nie jest za późno na zaczęcie leczenia – z każdego uzależnienia da się wyjść. Stworzony przez nas ośrodek leczenia uzależnień w Radomiu jest bardzo popularny między innymi ze względu na gigantyczną skuteczność w leczeniu uzależnień alkoholowych- polubiłem to.kufle z piwem
Author: Frô de maracujá!
Source: http://www.flickr.com
Dla każdego pacjenta przygotowujemy właściwy dla niego proces leczenia, a później robimy wszystko, aby wcielić go w życie. Często najbardziej pomocna okazuje się terapia (zobacz również prądy stargard) grupowa, kiedy jednak ktoś ma kłopoty z otworzeniem się przed obcymi, przydzielamy mu psychologa. Wielce ważne jest, aby alkoholik przyznał sam przed sobą, że musi zmierzyć się z uzależnieniem od alkoholu. Jest to najpoważniejszy krok w każdej terapii- użyteczne źródło. Jeśli bowiem pacjent nie będzie zdawał sobie sprawy ze swoich ograniczeń, raczej nikt nie będzie w stanie udzielić mu wsparcia. Niemal każdy uzależniony będzie bardzo potrzebował pomocy ze strony przyjaciół. Świetnie to rozumiemy, dlatego często organizujemy również spotkania z przyjaciółmi naszych alkoholików – poważne rozmowy odbywane w tych przypadkach są naprawdę nader istotne.