Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Kto podaje lekarstwa w warunkach szpitalnych oraz jakie ponadto obowiązki ma pielęgniarka?

Artykuły - strona główna

Jeśli czyimś pragnieniem jest przynoszenie pomocy innym ludziom, to może dobrać zawód, którego sensem jest właśnie pomoc innemu człowiekowi. Jest to zawód, który zazwyczaj wykonują kobiety, jednak są szpitale, w których na tego typu stanowisku można spotkać panów.


Pielęgniarka jest to pracownik zakładu opieki zdrowotnej, jakiego kluczowym zadaniem jest opieka opieka seniora gdańsk nad powierzonymi mu pacjentami. Głównym zadaniem pielęgniarki jest troska o komfort chorego, jego czystość, karmienie i niesienie pomocy we wszystkich czynnościach, których pacjent nie może wykonać samodzielnie. Zajmuje się ona podawaniem lekarstw przepisanych przez doktora, robieniem wlewów dożylnych, podawaniem krwi oraz zmianą opatrunków. Poza tym asystuje doktorowi przy wykonywanych operacjach. Jest ona odpowiedzialna za stan zdrowia pacjenta, a w wypadku jego zmiany na gorsze lub zagrożenia życia, udziela pierwszej pomocy. Może zajmować się jeszcze obsługiwaniem aparatury medycznej. Do jej obowiązków należy również badanie temperatury, tętna oraz informowanie doktora o wszelkich nieprawidłowościach.


Sauna latem? – Jak najbardziej!
Author: Tatralandia
Source: Tatralandia
Zarobki pielęgniarek zatrudnionych w państwowej przychodni zależą w dużym stopniu od rejonu państwa, a w małych miejscowościach wynoszą od 1200 do 1600 złotych. W dużych miastach jest to pensja w wysokości 1800-2200 złotych. W przychodni prywatnej pielęgniarka mogłaby liczyć na pensję trochę wyższą. Jest to około 2,500 złotych.


Niezależnie od stażu pracy zarobki pielęgniarki nie ulegają dużemu zwiększeniu. Na niektórych oddziałach w szpitalu działalność pielęgniarki jest stosunkowo stresująca, z tego też powodu normą jest praca kilku pielęgniarek naraz przy tym samym pacjencie.