rozwój

Artykuły - strona główna

Jaki skład posiada mleko modyfikowane dla niemowląt oraz czego nie wolno robić?

owoce goji
Author: Scot Nelson
Source: http://www.flickr.com
Są okoliczności, kiedy mama nie jest w stanie zaproponować swemu dziecku odpowiedniej ilości naturalnego mleka. Funkcjonuje jednak alternatywa w postaci mleka modyfikowanego.


Dla przykładu mleko Bebilon 2 jest stworzone dla niemowlaków powyżej 6 miesiąca życia i jest produkowane jako uzupełnienie naturalnej diety.

Dlaczego warto się doszkalać? Jakie mamy dzięki temu korzyści? O jakich rzeczach na pewno musimy pamiętać?

lampa
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
W każdej dziedzinie życia musimy starać się w miarę możliwości rozwijać, bo to sprawia, że jesteśmy lepszymi specjalistami. Właściwie nie ma tu wielkiej różnicy, czym się zajmujemy, ponieważ zawsze może wyglądać to lepiej.

Sposoby suplementacji, czyli w jaki sposób dać sobie radę z niedoborem witamin w naszym ciele?

suplementy diety
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach praktycznie każdy z nas funkcjonuje w nieustannym biegu. Przez to czasami zdarza się tak, iż nie mamy czasu na zadbanie się o poziom rozmaitych witamin i substancji odżywczych w naszym ciele. Jednak obecna technologia i niesamowicie sprawny rozwój medycyny spowodowały, że rozwiązanie tego problemu znajduje się praktycznie w zasięgu ręki.

Najciekawsze trendy dzisiejszego świata leków i suplementów odżywiania

Mężczyzna
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com
Mało jest w świecie dziedzin działalności ludzkiej, które martwo stoją w miejscu, ponieważ normalnym elementem obecnej przestrzeni jest ciągły rozwój. Reformy przechodzą także te działy gospodarki, które na pierwszy rzut oka wydają się całkowicie ukształtowane i trudno jest wymyślić rzecz, która mogłaby podlec zmianie. Jedną z takich kwestii dla wielu z pewnością jest świat substancji leczniczych i suplementów odżywiania. A jednak kiedy dokładniej się temu przyjrzymy spostrzeżemy, że i tam zachodzą ciągłe metamorfozy.

Wady wymowy i jąkanie się u najmłodszych

W 2011 w kinach święcił triumfy film „Jak zostać królem”, który dochrapał się paru Oscarów i ogromnego uznania na całym globie. Opowiadał on losy króla Jerzego VI, posiadającego uciążliwą wadę wymowy. Bojąc się mówić przed tłumem swych obywateli, monarcha zdecydował zatrudnić logopedę. terapia jąkania zakończyła się sukcesem i monarsze udało się ograniczyć nieznośne jąkanie. W internecie znaleźć można dużo bardzo pozytywnych opinii na temat możliwości terapeutycznych, kiedy chodzi o jąkanie się.

Jakim sposobem skutecznie walczyć z jąkaniem się swojej pociechy?

Drogie Mamy, odpoczywamy!
Author: Miejsca Dzieci
Source: Miejsca Dzieci
W dniu dzisiejszym niezakłócony rozwój dziecka to niezmiernie ważny obowiązek. O jego realizację bez wątpienia zabiegają podobnie jak rodzice jak i nauczyciele, którzy wielokrotnie czynią wszelkie wysiłki, aby zagwarantować naszemu dziecku najlepsze warunki do wzrostu. W tym miejscu wskazane jest rzecz jasna wspomnieć o fakcie komunikacji międzyludzkiej, która niestety często jest zaburzona, szczególnie pośród najmłodszych grup wiekowych. Na szczęście sytuacja nie jest kompletnie bez wyjścia, bowiem niewątpliwie z pomocą przyjdzie nam po wielokroć logopeda.

PROFESJONALNI LEKARZE WE WROCŁAWIU

logopeda
Source: flickr.com
Niestety dzisiejszy tryb życia także nie sprzyja zdrowiu kobiet ciężarnych. Dziś dużą rolę odgrywa tu także stres, na który jesteśmy narażeni chociażby w pracy. Jeśli kobieta pracuje fizycznie, bezwzględnie powinna zawczasu poprosić o zwolnienie lekarskie. Również w ostatnim trymestrze ciąży powinno się szczególnie unikać wysiłku fizycznego. Jeśli nie chcemy przedwcześnie znaleźć się na sali porodowej, trzeba zapomnieć o sprzątaniu. Niestety niski status ekonomiczny również nie są w tym wypadku pozbawione znaczenia. Kobiety, które znajdują się w tej grupie nierzadko ciężko pracują w trakcie ciąży.

W zaburzeniach mowy takich jak jąkanie niezbędna jest odpowiednia terapia u specjalisty

Dziecko
Author: Alexander Lyubavin
Source: http://www.flickr.com
Nie wszystkie pauzy i zakłócenia przepływu słownego wyrażania można zaklasyfikować jako jąkanie. Poza rytmicznymi oraz bezwiednymi powtórzeniami dźwięków mogą do tego dołączyć także bezdźwięczne bloki i przedłużenia dźwięków - przeważnie samogłosek. Jąkanie może być: rozwojowe bądź nabyte. Rozwojowe ma przeważnie swój początek we wczesnym dzieciństwie. Z kolei jąkanie nabyte to rzadkość. Może być wynikiem np.