Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Rady specjalisty drogą w niespodziewanej sytuacji

Artykuły - strona główna

szpital
Author: Interested Bystandr
Source: http://www.flickr.com
Nad Wisłą ciągle dominuje dziwaczne myślenie o dolegliwościach związanych z psychiką. Tego rodzaju rzeczy uznaje się za coś nienormalnego, co trzeba skrzętnie ukrywać przed przyjaciółmi, a nawet rodziną. To także elementy, które warto jest zweryfikować, szczególnie, gdy to nasze pierwsze dziecko i nie we wszystkim jeszcze się orientujemy. Gdy zatem konieczny nam logopeda Poznań to odpowiednie miejsce, aby znaleźć rzetelnych fachowców.

Ale jak ich wyszukać? Najbardziej dręczeni przez mentalność polską są mężczyźni. Nigdy nie umrze chyba tragiczny stereotyp, który nakazuje myśleć, iż mężczyźni łez nie ronią. Na dodatek wszelkie objawy kłopotów z umysłem są bardzo często oceniane jako „niegodne faceta”. Odchodząc od głupich stereotypów związanych z archaicznie pojmowaną męskością, trzeba dodać, że olewanie dolegliwości psychicznych jest uniseksualne.

Najlepszym przykładem na to jest depresja. Jeśli mamy wśród najbliższych rodziców z małymi dziećmi, prawdopodobnie oni korzystali już z pomocy niniejszych specjalistów. Dobrze wypytać ich w czasie kolejnego wspólnego spotkania, a jeszcze lepiej – od ręki zatelefonować, by mieć pierwszy krok za sobą. Gdy będą biegli w temacie, na pewno nam pomogą, a my otrzymamy kontakty do konkretnych fachowców w tym obszarze.
psychika
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Permanentne obniżenie nastroju jest często lekceważone zarówno przez chorego, jak i rodzinę.

To, co rzeczywiście jest fatalnym zaburzeniem w procesach chemicznych w mózgu, nazywa się często „chwilową chandrą”. Warto w tym miejscu zaznaczyć z całą siłą, że nieleczona depresja może wywołać straszne konsekwencje. Chory na depresję ma trudności w pracy, gubi więzi z rodziną. Bez prawidłowej terapii psychologicznej oraz specjalistycznych lekarstw depresja może rezultować samobójstwem! Nie zapominajcie, Integracja Plus to doktor jak każdy inny, dlatego nie można zwlekać przed udaniem się do niego.

O ile od dłuższego czasu masz okropny nastrój, nic nie może cię radować i nie masz chęci zupełnie na nic, powinieneś czym prędzej zjawić się u psychologa. Pamiętajmy o niniejszych zaleceniach poszukując fachowego logopedę. Profesjonalny specjalista zagwarantuje szybkie efekty, jeżeli tylko mały pacjent będzie chętnie współpracować, a rodzice będą wykonywać z dzieckiem w domu wszystkie zalecone ćwiczenia. Troska o zdrowie swojej pociechy powinna być dla nas bowiem priorytetowa.