Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak na przykład skutecznie zmagać się z otyłością - opaska żołądkowa jako najlepsze wyjście

Artykuły - strona główna

Dzisiaj wiele osób walczy z problemem otyłości. W nowoczesnych czasach problem otyłości jest niezwykle nagminny i multum osób każdego dnia boryka się z tym kłopotem. Oczywiście nadwagę i otyłość wolno przemóc, aczkolwiek nie jest to banalne i wymaga dużego wysiłku, pracy nad sobą, zaangażowania i nieustępliwości.


dieta
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Aby skutecznie zrzucić zbyteczne kilogramy niezbędna jest przede wszystkim właściwa dieta oraz także aktywność fizyczna. Jednak nie u każdego przyniesie to zadowalające rezultaty. Toteż współcześnie niesłychanie dużą popularnością cieszy się zabieg, który efektywnie pozwala pozbyć się otyłości - tak zwana opaska żołądkowa.

Włożenie opaski żołądkowej to zabieg operacyjny, który znany jest już od wielu lat. Cechuje się on niezmiernie dużą skutecznością i zapewnia faktycznie istotne efekty, bo już w ciągu dwóch lat można pozbyć się aż 50 procent nadwagi, a nieraz nawet jeszcze więcej. Opaska taka świetnie sprawdza się więc w wielu rozlicznych przypadkach. Dzięki chirurgicznemu założeniu takiej opaski żołądkowej, która jest zaopatrzona w balon żołądkowy realne jest modyfikowanie tempa odchudzania.


dieta
Author: Dmitry Sunagatov
Source: Fotolia.com
Balon ten zaciska się pod skórą pod wpływem specjalnego płynu, którym jest wypełniany, zaś w zależności od jego stopnia zaciśnięcia podejmuje się mniejsze albo większe dawki pokarmu. Założenie takiej opaski trwa mniej więcej 90 minut przy znieczuleniu ogólnym, w następnej kolejności pacjent przyjmuje środki przeciwbólowe.

Przeczytaj więcej porad na stronie (https://www.reha-kompleks.pl/oferta-zabiegow/system-redcord/) - rzucą nowe światło. Bez obaw - one dotyczą pokrewnej kwestii, zatem też Cię zainteresują.

Jeszcze tego samego dnia po zrealizowaniu operacji pacjent powinien rozpocząć siadać, jednak wskazany jest kilkudniowy pobyt w szpitalu.

Do całościowej sprawności i normalnej aktywności wraca się z reguły po kilku tygodniach. Koszt założenia takiej opaski to około 15 do 20 tysięcy złotych. Zabieg ten kierowany jest przeważnie do osób otyłych, jakich BMI wynosi powyżej 40, a inne metody odchudzania są nieskuteczne. Na dodatek operacja taka przepisywana jest także osobom, które mają rozliczne problemy zdrowotne wynikające z otyłości, takie jak na przykład cukrzyca, zespół bezdechów sennych albo również nadciśnienie.