Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Kontrowersyjna metoda czy coś normalnego? Dlaczego zapłodnienie in vitro rodzi tak dużo kontrowersji? Czy to niezbędne?

Artykuły - strona główna

Zapłodnienie in vitro jest metodą leczenia niepłodności. Wzbudza one wiele kontrowersji w społeczeństwie. Wiele osób jest przeciwnych, żeby taka metoda była dostępna. Tak naprawdę, jest to jedna ze sposobów rozrodu wspomaganego, zaś w praktyce polega na złączeniu gamet poza organizmem kobiet. Niestety, nie zawsze tak się dzieje, więc tego typu zapłodnienie to proces wymagający dużej ilości prób. Żeby skończył się powodzeniem powinniśmy wykorzystać wiele zarodków, co krytykują pewne środowiska. Jednocześnie, korzystnie wiedzieć, iż jeśli dla jakiejś pary nie istnieją inne sposoby na zapłodnienie, to in vitro jest jedyną szansą na doczekanie się potomstwa.

in vitro procedure
Author: Solis Invicti
Source: http://www.flickr.com
Jak wyglądają wskazania do zapłodnienia in vitro? Korzystnie wiedzieć, iż taki sposób dość często traktuje się jako ostateczność, wtedy kiedy inne sposoby na nic się zdają. Jeśli w czasie roku, pomimo normalnego współżycia, kobieta nie zachodzi w ciąże, można mówić o niepłodności. Właściwie trzeba w takiej sytuacji ustalić przyczynę tej sytuacji.

W tym celu rozpoczyna się diagnostykę niepłodności. W tym sensie, gdy uda się ustalić powód niepowodzeń, i jeśli będzie to faktycznie przyczyna nieodwracalna, zaczyna się odpowiednie leczenie niepłodności. Składają się na to sposoby farmakologiczne i chirurgiczne. Niestety, dzieje się czasami tak, iż mimo odpowiedniego leczenia, para ciągle nie może doczekać się dziecka. Wtedy jedynym wyjściem są techniki rozrodu wspomaganego, w tym właśnie zapłodnienie in vitro (kliknij i sprawdź gyncentrum.pl).Jak to przebiega? Stymulacja hormonalna w trakcie pierwszego etapu powinna doprowadzić do tego, że w jajnikach będzie się rozwijać parę pęcherzyków Graafa jednocześnie. W ten sposób możemy uzyskać od pięciu do dziesięciu dojrzałych komórek w tym samym momencie. Jak wiadomo, w czasie naturalnie zachodzącej owulacji dojrzewa tylko jedna. Kurację hormonalną jesteśmy w stanie prowadzić na dwa sposoby. Jedna z nich polega na podskórnym wstrzykiwaniu agonisty gonadoliberyny od pierwszego dnia cyklu menstruacyjnego.

in vitro
Author: David Santaolalla
Source: http://www.flickr.com
Od 3 dnia musimy dawkować gonadotropiny, a w okresie jak komórki jajowe uzyskają optymalną wielkość, trzeba wstrzyknąć gonadotropinę kosmówkową, jaka kończy fazę owulacji. Natomiast, przy drugim sposobie stymulacji hormonalnej agonistę gonadoliberyny należy podawać przez około dwa tygodnie.

Zachęcamy - naciśnij tutaj zięba jerzy witamina c i wejdź na następną naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie świeżutkie oraz rzetelne informacje.

Oczywiście, od tego, czy metoda in vitro będzie skuteczna, zależy wiele czynników. Niekiedy mimo wielu prób po prostu się nie udaje. W innym zaś przypadku efekty są natychmiastowe.