Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak opiekować się osobą starszą? Jakiego typu działania podjąć, żeby czuła się ona dobrze?

Artykuły - strona główna

Aby w optymalny sposób wspierać osobę starszą oraz poprawiać jakość jej życia każdego dnia, pomagając w codziennych zajęciach oraz zachęcając ją do aktywności fizycznej, należy zachować równowagę między czynnościami pielęgnacyjnymi a swoim życiem. Pomocne jest też zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi opiekowaniem się osobami starszymi. Opieka nad seniorem z pewnością do łatwych nie należy, jednakże, jeśli zapamiętamy parę ważnych reguł z pewnością poradzimy sobie z tymi obowiązkami.

pacjent
Author: Counselman Collection
Source: http://www.flickr.com
Co ważne, należy planować każdy dzień. Taki zaplanowany harmonogram sprawi, iż natychmiast poczujemy kontrolę nad naszymi działaniami. Warto zanotować czynności, jakie robimy samemu, a te jakie z pomocą jeszcze jednej osoby. Dokładny i opracowany plan działania jest na pewno pomocny, gdy pod twoją nieobecność starszą osobę zajmuje się ktoś inny. Zapamiętać trzeba, by wesprzeć starszą osobę, ale nie wyręczać jej. Jeżeli zdrowie (superfood) tej osoby umożliwia wykonywanie jakichś prac domowych, to opłaca dodatkowo dopingować, by mogła je wykonywać. Zachowywanie sprawności fizycznej jest niezwykle istotne dla samopoczucia osób w podeszłym wieku. Istotne, by zachęcać naszych podopiecznych do ruchu. W starszym wieku przesadnie intensywny trening jest nie wskazany, lecz spacery są jak najbardziej rekomendowane. Można również skorzystać z zawodowej pielęgniarki (pomocne wskazówki)pacjentka
Author: Ninian Reid
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli osoba starsza unika wysiłku fizycznego z powodu nietrzymania moczu, to łagodnie oraz dyskretnie namów na skorzystanie z produktów, które pochłaniają wilgoć. Teraz na rynku dostępne są wkładki urologiczne jak i majtki chłonne, jakie dobrze wchłaniają mocz, iż nawet przy bardziej poważnym nietrzymaniu moczu umożliwiają kontynuowanie aktywnego trybu życia. Zdarza się, że jednak niektórzy nie mają możliwości, by opiekować się taką osobą. W takim momencie dobrze jest skorzystać z profesjonalnych usług, jak usługi pielęgniarskie(sprawdź pielęgniarki z Holistic Care).

Jeśli zainteresował Cię opisywany tekst, sprawdź ponadto ten link. To bez wątpienia ta propozycja (http://hipokrates-olesnica.pl/laryngolog/), na której odnajdziesz inne tego typu informacje!

Wtedy możemy być pewni, że oddajemy bliską nam osobę w odpowiednie ręce. Tak na prawdę, pomoc taka może się ograniczać tylko do podstawowej pomocy pielęgniarskiej w ciągu dnia. Tego typu działania mogą wspomóc nas w dużym stopniu, umożliwiając pogodzenie swojego życia zawodowego z opieką nad osobą starszą.