Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jakie dziedziny cieszą się szczególnym zaufaniem publicznym?

Artykuły - strona główna

Pewne dziedziny szczycą się szczególnym poparciemobywateli, a inne generują zawiść lubpodejrzliwość. W Polsce oraz w innych krajach realizowane sąankiety, które badają stan ufności ludzi doszczególnych profesji i w czołówce można znaleźć strażaków. Nic dziwnego listę zwykle kończą panowie politycy.

wyposażenie gabinetu
Author: kaex0r
Source: http://www.flickr.com
Straż pożarna i sanitariuszki to elita wśród zawodów cieszących sięzdecydowanym poparciem ludzi w Polsce, ale również na całym świecie. Nic dziwnego – pracownicy straży pożarnej wystawiają życie, a pielęgniarki wykonująmega trudną robotę. Może nóż chirurgiczny (Dr Janicki - operacja przepukliny kręgosłupa) i lampa zabiegowa to nie ich dziedzina, ale ich znaczenie w ratowaniu ludzkiego życia jest nieoszacowana (zobacz: lampa zabiegowa bezcieniowa). Pielęgniarki mogą pochwalić się poparciem około 93% ludzi.zajrzyj koniecznie (www.a2clinic.pl/ kliknij na ten odnośnik)Pozostałe dziedziny to między innymi ratownictwoi pracownicy apteki. Jak widać obywatele potrafią odwdzięczyć się tym, którzy troszczą się o nasze zdrowie. To o ratownikach medycznych, a jak z aptekarzami? Właściwie trudno rzec, by ratowali życia ludzi, a raczej nie bezpośrednio. Farmaceutom ufamy, ponieważ potrafią odczytać pismo lekarzy, doceniamy ich poziom wiedzy (farmaceuci wiedzą, czym jest koagulator, a ty wiesz?) i często wyręczają lekarzy. A co do lekarzy, to są kolejni w kolejce. W kraju mniej więcej 80% respondentów wierzy medykom, co i tak jest chyba niezłym rezultatem, mając na uwadze fakt, jak bardzo negatywnie ocenia się się służbę zdrowia.Z innej strony raczej większa część ludzi wie, że kłopotem nie są właściwie lekarze, aczkolwiek system, w jakim muszą wykonywać zawód - to jasne jak lampa operacyjna np: . Nic dziwnego, że polscy lekarze emigrują na zachód, skoro tylko mogą tam pracować w ciekawszych warunkach i za wyższe płace. Podobnie pielęgniarki. Jeśli tak dalej będzie, w placówkach medycznych zostaną tylko pacjenci. Ciekawe, jak zaufanie publiczne rozkłada się względem konkretnych specjalności. Dentyści mogą mieć kłopot – mało kto ich lubi. Co innego ginekolog. Fotel ginekologiczny to niemal leżanka psychologa, te dwa miejsca wiążą się z solidną dawką zaufania i odnoszą się do bardzo osobistych kwestii(zobacz na tmcpolska.com.pl). Finisz zestawienia zamykają politycy, księża i adwokaci. Nic nowego.