Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jakie dziedziny cieszą się szczególnym zaufaniem publicznym?

Artykuły - strona główna

Pewne dziedziny szczycą się szczególnym poparciemobywateli, a inne generują zawiść lubpodejrzliwość. W Polsce oraz w innych krajach realizowane sąankiety, które badają stan ufności ludzi doszczególnych profesji i w czołówce można znaleźć strażaków. Nic dziwnego listę zwykle kończą panowie politycy.


wyposażenie gabinetu
Author: kaex0r
Source: http://www.flickr.com
Straż pożarna i sanitariuszki to elita wśród zawodów cieszących sięzdecydowanym poparciem ludzi w Polsce, ale również na całym świecie. Nic dziwnego – pracownicy straży pożarnej wystawiają życie, a pielęgniarki wykonująmega trudną robotę. Może nóż chirurgiczny (Dr Janicki - operacja przepukliny kręgosłupa) i lampa zabiegowa to nie ich dziedzina, ale ich znaczenie w ratowaniu ludzkiego życia jest nieoszacowana (zobacz: lampa zabiegowa bezcieniowa). Pielęgniarki mogą pochwalić się poparciem około 93% ludzi.

Pasjonuje Cię ten nieszablonowy post? Jeśli tak, ponadto zajrzyj koniecznie na materiał, który został zamieszczony tutaj - on również wzbudzi twoją ciekawość!

Pozostałe dziedziny to między innymi ratownictwoi pracownicy apteki. Jak widać obywatele potrafią odwdzięczyć się tym, którzy troszczą się o nasze zdrowie. To o ratownikach medycznych, a jak z aptekarzami? Właściwie trudno rzec, by ratowali życia ludzi, a raczej nie bezpośrednio. Farmaceutom ufamy, ponieważ potrafią odczytać pismo lekarzy, doceniamy ich poziom wiedzy (farmaceuci wiedzą, czym jest koagulator, a ty wiesz?) i często wyręczają lekarzy. A co do lekarzy, to są kolejni w kolejce. W kraju mniej więcej 80% respondentów wierzy medykom, co i tak jest chyba niezłym rezultatem, mając na uwadze fakt, jak bardzo negatywnie ocenia się się służbę zdrowia.


Z innej strony raczej większa część ludzi wie, że kłopotem nie są właściwie lekarze, aczkolwiek system, w jakim muszą wykonywać zawód - to jasne jak lampa operacyjna np: . Nic dziwnego, że polscy lekarze emigrują na zachód, skoro tylko mogą tam pracować w ciekawszych warunkach i za wyższe płace. Podobnie pielęgniarki. Jeśli tak dalej będzie, w placówkach medycznych zostaną tylko pacjenci. Ciekawe, jak zaufanie publiczne rozkłada się względem konkretnych specjalności. Dentyści mogą mieć kłopot – mało kto ich lubi. Co innego ginekolog. Fotel ginekologiczny to niemal leżanka psychologa, te dwa miejsca wiążą się z solidną dawką zaufania i odnoszą się do bardzo osobistych kwestii(zobacz na tmcpolska.com.pl). Finisz zestawienia zamykają politycy, księża i adwokaci. Nic nowego.