Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Kiedy pójść z latoroślą na pierwszą wizytę u stomatologa

Artykuły - strona główna

Pielęgnacja dziecinnych zębów musi rozpocząć się już po pokazaniu się pierwszego . Gdy wybije się pierwszy ząb, wówczas rodziciel powinien myć ząbki specjalną szczoteczką.


Chociaż mycie uzębienia przez dzieci może wyglądać rozmaicie, szczególnie jeżeli wkraczają one w fazę ”ja sam”, to jednakże należy zaszczepiać maluchowi odpowiednie nawyki. Żeby zachęcić dziecko do samodzielnego mycia ząbków, nierzadko należy użyć haczyka – zakupić kolorową czy grającą szczoteczkę, przyzwolić potomkowi na wyselekcjonowanie kubeczka jak też pasty. Najlepszym jednak sposobem zachęcenia dziecka do czyszczenia ząbków, jest przykład, więc powinniśmy szczotkować zęby razem z nim.


ciastka z kokosem
Author: Jenna Freese
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób twierdzi, iż ząbków mlecznych nie należy leczyć, bowiem i tak wypadną. Jednak zdrowe mleczaki odpowiadają za zdrowie ząbków stałych, toteż nie powinniśmy bagatelizować tego problemu. Wybierając stomatologa dla swojego dziecka, należy wybrać osobę o właściwym podejściu. Stomatolog, który umie pracować z malutkim pacjentem, to prawdziwa cenność, toteż warto zrobić rozpoznanie wśród znajomych albo poszukać sądów w internecie wbijając w przeglądarkę dentysta (sprawdź też dentysta łódź) Ursynów - centrumdemed.pl/.


Z czym sie je makaron
Author: Fotolia.pl
Source: Fotolia.pl
Na pierwszej wizycie z brzdącem z reguły dziecko będzie mieć sposobność zapoznać się z fotelem stomatologicznym jak też rozejrzeć po gabinecie. Ortodonta Warszawa Ursynów skontroluje zęby maluszka, jednak z reguły nie podejmuje wówczas leczenia, ażeby malec miał czas na oswojenie się z nowiutkim miejscem.


Wielu stomatologów nagradza małych pacjentów dyplomem oraz drobnym podarkiem, np. kolorowanką, niewielką tubką pasty lub kolorową szczoteczką, dzięki czemu maluch jest dumny oraz radosny.