Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

O czym trzeba pamiętać, gdy rozpoczynamy współpracę z partnerem z Niemiec? Na co zwracać uwagę?

Artykuły - strona główna

Problematyka mająca związek z odzyskiwaniem należności w Niemczech jest dosyć szeroko rozpowszechniona wśród rodzimych firm. To dlatego tak bardzo istotne, gdyż jak podpisujemy umowę z zagranicznym przedsiębiorstwem, to perspektywa najlepszej transakcji jest w stanie przysłonić nam podstawy, czyli gwarancję zasad dotyczących transakcji przewozowych. W skrócie ujmując, obdarzamy zachodniego partnera bezgranicznym zaufaniem, co dość często może prowadzić do przekazania sprawy niemieckiemu prawnikowi.

Jednakowoż nie w każdej sytuacji odzyskiwanie długów musi być tak trudne. Tego rodzaju sprawę jesteśmy w stanie załatwić błyskawicznie i sprawnie, zaś koszty odzyskiwania długu są dość przewidywalne i co najbardziej istotne przejrzyste. Najlepsza jest jednak zasada prewencji, dzięki jakiej możemy z góry uniknąć trudności, stosując kilka środków ostrożności. Pierwszym z korków przed podjęciem kontaktów handlowych z partnerem z Niemiec musi być zdobycie informacji o nim i jego przedsiębiorstwie. Takie działanie to nie jest brak zaufania, to po prostu przejaw dobrej współpracy z partnerem, która jest oparta na wzajemnym zaufaniu.

najnowszy artykuł
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Firma chętnie musi udzielać informacji dotyczących własnej działalności łącznie z takimi, jakie pozwolą nam na dochodzenie pieniędzy na drodze sądowej, no chyba, że istnieją powody do zatajenia najważniejszych dla nas faktów. Można także we własnym zakresie uzyskać konieczne informacje, korzystając z publicznie dostępnej bazy danych. Zamiast więc usypiać czujność z powodu radości, że zdobyliśmy ciekawe zlecenie z Niemiec, lepiej usiąść przy komputerze, aby zaczerpnąć trochę informacji o tego rodzaju przedsiębiorstwie.Czynność tego rodzaju jest bezpłatna, natomiast już na samym początku może mieć wpływ na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji, na przykład zwrotu wystawionej oraz wysłanej faktury w sytuacji bankructwa lub sytuacji, w jakiej okazuje się, iż tego rodzaju firma w sumie nie istnieje. Jeżeli się o to nie zatroszczymy na początku później możemy mieć problem. Na szczęście, windykacja należności z Niemiec jest możliwa dzięki pomocy różnorodnych podmiotów, które się tym fachowo zajmują. Najlepiej zapobiegać, ale jak dojdzie do tego typu sytuacji, to możliwe, że będziemy musieli skorzystać z takiej pomocy. Faktycznie to wtedy najbardziej korzystne rozwiązanie.