Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jeżeli w naszym małżeństwie nie najlepiej się sprawy mają, to trzeba udać się na terapię dla par

Artykuły - strona główna

Dziś ludzie żyją prędko i w sposób stosunkowo egoistyczny, przez to też nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.


Nadeszły takie czasy, że łatwiej jest skończyć związek i poszukiwać czegoś innego, aniżeli chcieć rozwiązywać problemy.
Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com


Ludzie są po prostu egoistami, którzy przedkładają swoje potrzeby nad potrzeby innych. Stąd bierze się ludzka niechęć do kompromisów. Do tego dochodzi szybkie życie, które sprawia, że pary rzadko się widują. I tak zazwyczaj zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak on się skończy. Możemy dać sobie spokój i każdy odejdzie w inną stronę albo możemy walczyć o starą miłość. Powinniśmy podjąć trud oraz iść na terapię. Tam pod obiektywnym okiem specjalisty będziemy mieli możliwość powiedzieć, co nam ciąży. Jednak będzie trzeba wysłuchać też racji drugiej strony. Terapeuta zadba o to, by podczas spotkania nie było wrzasków czy przekleństw. Jako ktoś z zewnątrz będzie mógł mieć obiektywne spojrzenie na sprawę i jego komentarze zwykle będą trafiać w same sedno. Terapia może trwać długie miesiące i musimy zdawać sobie z tego sprawę. Trzeba dać sobie czas. Porozumienie może rodzić się w bólach, ale warto będzie podjąć ten wysiłek, szczególnie jeżeli mamy potomstwo i nie pragniemy rozbijać rodziny.

Nie masz zamiaru, by intrygujące teksty przemknęły Ci koło nosa? Zatem zapewne spodoba Ci się dobra witryna (shapeofu.pl/), na której będziesz mógł przeczytać świeże posty.

Nie zapominajmy, by na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.
Trzeba dać również możliwość drugiej stronie, by odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest fundamentem każdego dobrego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.