Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Ćwiczenia wydają się być istotne dla każdego niezależnie od wieku — zwłaszcza jeżeli mamy siedzący tryb życia

Artykuły - strona główna

Każdy lekarz i fizjoterapeuta powie nam szczerze, że powinniśmy się ruszać, żeby za jakiś czas nie czuć bólu kręgosłupa czy szyi.


Regularne ćwiczenia wydają się być bardzo istotne dla każdego człowieka.


trening
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Nie trzeba pewnie nikomu udowadniać, że siedzący tryb życia nie wydaje się być optymalną opcją dla naszego zdrowia. Jeżeli jednakże ślęczymy każdego dnia przed laptopem, to warto wieczorem udać się na jakiś trening. Nie musi być to nic trudnego. Możemy udać się z kolegami z działu na squasha albo sami na pływalnię. Decyzja zależeć będzie od tego, co sprawia nam radość. To musi być nasza główna wskazówka, jeżeli pragniemy zacząć ćwiczyć. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegoś. Jeżeli będziemy ćwiczyć pod przymusem, to i tak w końcu to rzucimy, ponieważ będziemy szukać wyłącznie wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co sprawia nam radość, ale co też aktywuje nasze mięśnie. Pamiętajmy tylko o tym, by nie przeforsować się już pierwszego dnia. Mądrzej będzie zaczynać małymi kroczkami i stopniowo zwiększać ilość kilometrów albo obciążenia na siłowni.

Chcesz doszkolić się z tego intrygującego tematu? Więc świetnie trafiłeś. Po prostu kliknij to białko migdałowe i przenieś się do kolejnej strony.

Kluczowe wydaje się być to, byśmy trenowali często. Kilka razy w tygodniu to podstawa. Można przykładowo iść na aerobik w fitness clubie. Jeżeli czujemy, że będzie nam raźniej w grupie lub potrzebujemy motywacji i trenera, to nie bójmy się tego.
Trening, który wymęczy nas w prawidłowy sposób, ulepszy naszą kondycję oraz uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wtedy uśmiechnięci, a nasz organizm będzie nam wdzięczny — szczególnie kręgosłup.