Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Czy wizyta u psychiatry powinna być rzeczą wstydliwą?

Artykuły - strona główna

Korzystanie z psychiatrycznej opieki nadal jest w naszym kraju obarczone nie za bardzo pozytywną komutacją oraz obawą przed stygmatyzacją.


Odwieczne stereotypy mówiące o leczeniu psychiatrycznym w kategoriach rzeczy wstydliwej marginalizuje społeczne i pozostałe z wcześniejszej epoki mity.
psychiatra łódź
Author: Joseph Brent
Source: http://www.flickr.com


Sprawiają one, że osoba, która potrzebuje porady lekarza psychiatry, dociera na wizytę zdecydowanie zbyt późno, gdy pewne objawy zaburzenia są już tak nasilone, że często bezwzględnie konieczna jest już psychiatryczna hospitalizacja. Bardzo zatrważające dane statystyczne pokazują, jak duża ilość pacjentów odwleka w czasie wymaganą wizytę u lekarza psychiatry, wypiera i analizuje występujące u nich kłopoty z samopoczuciem psychicznym, narażając siebie i zazwyczaj także swych najbliższych na olbrzymie bardziej znaczące konsekwencje, jakimi mogłyby być obniżenie jakości życia z powodu trwałych, przewlekłych symptomów oraz niebezpieczeństwo zmniejszonej niezawodności leczenia oraz gorsze prognozy odnośnie powrotu do dobrej kondycji sprzed zachorowania.


ośrodek
Author: Patrick Metzdorf
Source: http://www.flickr.com


Obecnie leczenie psychofarmakologiczne jest niezwykle efektywne, przy czym im prędzej się je rozpoczyna, tym bardziej znacząca szansa, że będzie skuteczne także wobec Twoich dolegliwości. Jeśli więc zainteresował Cię profesjonalny psychiatra (zobacz również konsultacje psychiatryczne warszawa) Łódź jest miastem, gdzie go z pewnością znajdziesz. Jeżeli nie masz pewności, kiedy udać się do takiego lekarza, to na pewno próba odpowiedzi na to pytanie najprawdopodobniej nie wyczerpie całego zagadnienia.
Psychiatria, to prawdopodobnie jedyna gałąź nauk medycznych, w której spektrum jest niezwykle szerokie oraz można by nawet odnosić wrażenie, że spis okoliczności, zespołów, występowania mozaiki przeróżnych obyczajów w przebiegu danego problemu wiążącego się ze zdrowiem psychicznym i dolegliwości psychicznych jest praktycznie nieskończona.