Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Kiedy należy zrobić pierwsze badania oczu u najmłodszych?

Artykuły - strona główna

Wady wzroku to coraz częściej pojawiający się czynnik wizyt u lekarza okulisty. Jedną z najbardziej istotnych przyczyn schorzenia widzenia w postaci dalekowzroczności lub krótkowzroczności jest spędzanie znacznej ilości czasu przy monitorze komputera albo przed ekranem telewizora.


Razem z wiekiem rozbudowuje się również choroba o nazwie zwyrodnienie plamki żółtej.


ratownik wodny
Author: Simone Liberanome
Source: http://www.flickr.com


Problemy ze wzrokiem mogą również stanowić symptom astygmatyzmu, starczowzroczności albo daltonizmu. Leczenie niewłaściwego widzenia polega na wyborze właściwych okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie ekscytujący, to bez lęku przeczytaj także uwagi z serwisu - one również są godne Twojej uwagi.

Można by również przeprowadzić laserową poprawę widzenia. Współczesna okulistyka zezwala na stosunkowo wczesne diagnozowanie wad wzroku u najmłodszych. Jest to niezwykle ważne, gdyż można by w taki sposób rozpocząć efektywne leczenie oraz tak zapobiec pojawianiu się niedowidzenia. Badania kontrolne u lekarza trzeba przeprowadzać jak najwcześniej - nawet w pierwszych miesiącach życia niemowlęcia, A później kontynuować diagnozę raz w roku.
para
Author: Christopher Michel
Source: http://www.flickr.com


Trzeba także mieć świadomość tego, że zazwyczaj dziecko nie sygnalizuje żadnego kłopotu z ostrością widzenia. Nie wie bowiem, że obserwuje świat w sposób niepoprawny. Jego oko potrafi znakomicie się dopasowywać do czynników otoczenia - nosi to nazwę tzw. umiejętność akomodacji. Dlatego też koniecznie trzeba uważnie obserwować jego zachowanie. Istnieją zdefiniowane symptomy, które mogą zaniepokoić opiekunów oraz które wywołają, że trzeba umówić się na kontrolę u okulisty. Do tych objawów należy m.


in. mrużenie oczu, zamykanie albo przysłanianie jednego oka, bóle głowy czy niechęć do czytania, problemy z uczeniem się, uraza do pisania czy oglądanie telewizji albo pisanie z bliskiej odległości.