Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Zakup to dopiero start - ile kosztuje utrzymanie auta w naszej ojczyźnie?

Artykuły - strona główna

Wiele osób śni o własnym pojeździe - kiedy stwierdzimy, iż w końcu możemy sobie pozwolić na jego zakup, nie wahamy się ani sekundy.


Użytkowanie samochodu może nas jednak sporo kosztować, a zakup to wyłącznie początek wydawania dużych pieniążków na nasz samochód.


nowoczesne biuro
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Używany wóz, nadający się do eksploatacji, zdołamy nabyć za nieduże pieniążki. Rzecz jasna, na giełdzie odnajdziemy auta w cenie 3 tys. zł, niemniej jednak z pewnością będą one wymagać sporego ponadprogramowego wkładu. Mając 10 tys. złotych możesz znaleźć już istotnie ciekawy samochód.


Zakup czterokołowca to dopiero początek wydatków. Koszty zaczną się już na początku - nowo nabyte "cztery kółka" trzeba ubezpieczyć, dopełnić niezbędnych reperacji oraz zorganizować wszelakie formalności. Dla osoby, jaka przedtem nie była właścicielem ani współposiadaczem pojazdu, ubezpieczenie czterokołowca może być niemałym sumptem, głównie ze względu na brak ulg. Wyszukaj zatem tanie oc rolnika Wrocław jest miastem, w którym bez większego problemu znajdziesz dobrą ofertę. Następnym kosztem jest tak zwany podatek od wzbogacenia się. Nasz nowy czterokołowiec trzeba też zarejestrować w odpowiednim wydziale komunikacyjnym. Trzeba także brać pod uwagę początkowe koszta napraw. Już na "dzień dobry" powinniśmy wymienić olej w silniku, filtr powietrza, sprawdzić stan układu hamulcowego albo zawieszenia. Jeśli mamy szczęście, wtenczas zamkniemy się w 1 tys. złotych, lecz realnie koszty to 2 tys. zł.
Jeżdżąc w naszych warunkach trzeba się liczyć także ze zmianą opon z letnich na zimowe oraz na odwrót. Koszta przekładki to plus minus 100 złotych, dwa razy do roku; łącznie dwieście zł.