Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju są szkoły jogi i w jaki sposób mogłyby one pomóc w życiu?

Artykuły - strona główna

Wiele osób wie, że trenowanie jogi prowadzi do dokładniejszego zapoznania swojej osoby oraz pozwala na utrzymanie dobrego zdrowia aż do sędziwej starości. Należałoby więc wybrać najlepszą szkołę dla siebie.
napijmy się earl grey
Author: Eddie
Source: http://www.flickr.com


Joga wywodzi się z Indii, natomiast samo określenie znaczy lub "związek" albo "łączyć". W czasie pierwszych etapów nauki, joga była przekazywana drogą ustną od nauczycieli do uczniów, a jej podstawy były po raz pierwszy spisane w II w. p.n.e. Funkcjonuje kilka metod nauki jogi a najbardziej znaną jest Hathajoga. Jest to taka szkoła jogi, która jest najbardziej bliska indyjskiej konwencji. Opiera się ona na treningach oddechowych oraz na praktykowaniu asan zharmonizowanych z oddechem. Asany są przeprowadzane w ustalonej kolejności od tych najłatwiejszych do tych najbardziej skomplikowanych. Asany te są wykonywane pod opieką instruktora, natomiast seans kończy się relaksacją w pozycji leżącej.

To niezwykle ważna strona (http://villapeonia.pl/) omawiająca podnoszone w tym tekście zagadnienia, więc kliknij tutaj, aby również ją przeczytać.

Istnieje także szkoła jogi o nazwie Sivananda. Jest to również niezwykle popularna metoda, która ma taką nazwę od nazwiska znakomitego nauczyciela jogi, który znacznie przyczynił się do jej promowania w latach 60-tych XX w.


Jeszcze inna szkoła jogi to joga Iyengara. Ta metoda również wzięła nazwę od swojego trenera yogi, który zmarł w 2014 roku. Metoda ta stosuje tego typu akcesoria jak wyprodukowane z drewna klocki czy linki. Jest to szkoła techniczna, czasem używana również jako pomoc podczas leczenia astmy lub przy kłopotach z kręgosłupem. Metoda ta skupia się w bardziej znaczącym szczeblu na samych pozycjach, niż chociażby na medytacji czy relaksacji. Jest także i inna szkoła jogi o nazwie joga Ashtanga. Technika ta została stworzona w latach 40-tych w Indiach.
Polega ona na sekwencji pozycji, przy ćwiczeniu których należy dostosowywać ruch oraz oddech. Metoda ta jest bardzo aktywna, a adepci tego typu szkoły jogi wchodzą na coraz wyższe poziomy. Metoda ta niezwykle inspiruje się gimnastyką, przy czym jest osadzona w tradycji.