Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Kiedy należy pójść do laryngologa?

Artykuły - strona główna

Lekarz o specjalności laryngologicznej mógłby zajmować się nade wszystko czynnościami zapobiegawczymi, diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości głowy i szyi, a także wykonuje również zabiegi konieczne do wyleczenia problemu.
Do takiego lekarza jak laryngolog udamy się również w takiej sytuacji, kiedy mamy pewien kłopot z narządami zmysłów smaku, węchu, słuchu czy też równowagi. Laryngolog może zająć się dolegliwościami m.in. uszu, krtani i również zatok przynosowych, kości skroniowej, gardła, jamy ustnej, oskrzeli, czy też tchawicy. Laryngolog stosuje nie tylko terapię farmakologiczną, ale specjalizuje się także w chirurgii zatok przynosowych, języka, chirurgii szczęki czy też rekonstrukcyjnej i wykonuje endoskopię dolnych dróg oddechowych i przełyku. Do tego typu doktora należy się udać, jeżeli zauważymy u siebie Objawy związane z uczuciem zatkanego ucha, szumami usznymi, bólem uszu, przewlekłym katarem, chrapaniem, czy też często z bólem krtani.

Obecnie dostęp do aktualnych danych jest niesamowicie istotny, dlatego zobacz wpis z witryny, ponieważ traktuje on o podobnej kwestii.

Powinniśmy się też do niego zgłosić, jeśli mamy jakieś dysfunkcje związane z połykaniem, zawrotami głowy, nawracającymi bólami głowy, czy też z zaburzeniem węchu, smaku, lub równowagi.


laryngolog
Author: Tricia
Source: http://www.flickr.com


Laryngolog zajmuje się tego typu dolegliwościami jak: zapalenie gardła, niedosłuch, angina ropna, polipy nosa oraz gardła. kontuzje oraz złamania nosa, otoskleroza, bezdech senny czy nowotwory występujące w obrębie szyi i głowy. Na początkowej wizycie laryngolog przeprowadza wywiad pytając zwłaszcza o objawy. Następnie używając endoskopu, lekarz ogląda nos oraz ucho.
Następnie robi badania audiologiczne, USG węzłów chłonnych i ewentualnie zatok przynosowych. Trzeba wiedzieć, że tego typu badania są bezbolesne, a szybka diagnoza problemów na pewno przyspieszy powrót do dobrej kondycji.