Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jaki skład posiada mleko modyfikowane dla niemowląt oraz czego nie wolno robić?

Artykuły - strona główna

Są sytuacje, gdy mama nie może zaproponować swojemu dziecku adekwatnej ilości naturalnego mleka. Istnieje jednak alternatywa w formie mleka modyfikowanego.


Przykładowo mleko Bebilon 2 jest stworzone dla niemowlaków powyżej 6 miesiąca życia i jest produkowane jako uzupełnienie naturalnej diety.
Nie należy zapomnieć, że żywienie przy pomocy piersi jest najskuteczniejszym rozwiązaniem dla dowolnego niemowlęcia. Mleko Bebilon 2 zawiera w swoim składzie Pronutra+, czyli niepowtarzalną mieszankę różnych elementów. Jednym z nich jest chociażby opatentowana, zatem klinicznie przebadana kompozycja probiotyków. Chodzi konkretnie o GOS/FOS w ilości 80g/100ml. Posiada to duży wpływ na mikroflorę jelitową. Towar taki posiada poza tym długołańcuchowy kwas tłuszczowy czy witaminy A, C oraz D. Nie dość tego, opisywane mleko zawiera również kwas alfa-linolenowy (z grupy Omega 3), który ma niezwykle korzystny wpływ na odpowiedni rozwój tkanek nerwowych oraz umysłu. Ponadto towar posiada także elementy mineralne czy nukleotydy w stosownych ilościach.


owoce goji
Author: Scot Nelson
Source: http://www.flickr.com


Skład mleka Bebilon 2 to m.in. oleje roślinne (rzepakowy, z organizmów jednokomórkowych czy słonecznikowy), maltodekstryna, laktoza z mleka czy też nie zawierające tłuszczu mleko w proszku i m.in. koncentrat białka serwatkowego. Mleko należy przechowywać w temperaturze od 10 do 25 stopni C, w chłodnym i suchym miejscu. Należy wiedzieć, że niepoprawne serwowanie czy chociażby przechowywanie produktu, może być bardzo groźne dla dziecka.
Nie można również podgrzewać modyfikowanego mleka za pomocą mikrofali. Nie można również dodawać jakichkolwiek różnych składników do przygotowanego mleka. Musi być ono spożyte w trakcie maks.

Jak sądzisz? Czy znajdziesz dane na opisywany wątek? Na pewno tak - przejdź po tym linku oraz odszukaj informacje tu.

dwóch godzin od chwili przygotowania.