Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Nikt nie lubi chorować, jednak niestety niekiedy zdarzyć może się taka sytuacja, że będziemy musieli ustawić się w kolejce do lekarza

Artykuły - strona główna

Każdy jest świadom tego, jak ciężko dostać się do specjalisty z Narodowego Funduszu Zdrowia. Ten, kto może, ucieka więc do prywatnej opieki zdrowotnej.


Nasza służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia.


pacjenci
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Kolejki do lekarzy bywają ogromne, a chorych niekulturalnie się traktuje. Brak empatii można poczuć już na wstępie przy rejestracji, kiedy obsługuje nas niemiła pracownica. Później, kiedy rozmawia z nami lekarz, który nawet nie ma zamiaru podnieść na nas wzroku i traktuje, jak następny przypadek do odfajkowania. Odczłowieczenie jest zauważalne na każdym etapie.

Czy masz ochotę przeczytać dodatkowe teksty? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (https://cpsens.pl/konsultacje-online.html) podobne wiadomości odnoszące się takiej sprawy - odsyłacz jest tutaj.

A przecież do osoby chorej trzeba podejść ze szczególną uwagą oraz opiekuńczością. Skoro spotkało pacjenta nieszczęście ciężkiej choroby, to pracownicy z kręgu medycznego, powinni podtrzymywać na duchu i pomagać, a nie dodatkowo frustrować. Dlatego ogrom osób, jeśli tylko mogą, ucieka do prywatnej służby zdrowia. Z reguły tego typu możliwość dają im korporacje, które opłacają za nich miesięczny abonament. Ważne przecież jest, by pacjenci nie czekali zbyt długo w kolejce do lekarza i potrzebne badania. Aby ktoś zastanowił się nad ich schorzeniami i podszedł do niego indywidualnie. Pocieszające jest, gdy lekarz czy pielęgniarka okażą choćby odrobinę zrozumienia i wsparcie. Najistotniejszy jest jednak szacunek.
Człowiek nie może czuć się niepełnowartościowym, wyłącznie z tego powodu, że zmaga się z chorobą. Może się to przecież przytrafić wszystkim. I niezależnie od powagi choroby, każdy pacjent powinien czuć, że ma w lekarzach wsparcie.