Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Dla jakich osób szkła kontaktowe jednodniowe są idealnym wyjściem?

Artykuły - strona główna

Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą wybrać soczewki jednodniowe albo cyklicznej wymiany np. miesięczne albo kwartalne.


Najzdrowszym i najbardziej skutecznym sposobem noszenia szkieł kontaktowych są soczewki kontaktowe jednodniowe.


Na koniec dnia wrzuca się do kosza zużyte soczewki, a na drugi dzień używa nowych. Główną mocną stroną używania soczewek jednodniowych, jest brak potrzeby ich pielęgnacji. Każdego dnia odczuwamy świeżość. Bardzo przydatne są na basenie. Po wyjściu z wody, moglibyśmy je natychmiast wyrzucić do śmieci. Dzięki częstej wymianie tego typu szkła jednodniowe nie są podatne na zakażenia oraz przenoszenie ich na oczy. Są one niezwykle komfortowe w noszeniu. Zakładanie codziennie świeżych szkieł jest bardzo zdrowe dla oczu.


biegająca para
Author: Peter Mooney
Source: http://www.flickr.com


Z uwagi na to, że nie trzeba ich czyścić, polecane są osobom, które prowadzą aktywny sposób życia. Są idealnym wyjściem podczas podróży oraz spotkań z przyjaciółmi. Na takie spotkanie nie potrzeba zabierać płynu do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Jeśli chciałbyś wkładać soczewki tylko okazjonalnie, to także jest to dla ciebie najlepsze rozwiązanie. Szczególnie polecane są soczewki kontaktowe, jeśli posiadasz dość dużą wadę wzroku oraz przy astygmatyzmie, jakiego nie da się wyrównać przy pomocy okularów. Gdy względy kosmetyczne żądają noszenia soczewek, również mógłbyś je wybrać. Jeśli ktoś nie mógłby wkładać okularów, również szkła kontaktowe mogą być dla niego rozwiązaniem.
Należy jednak pamiętać, że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają możliwość usuwania wad widzenia przy pomocy szkieł. Przed zaczęciem stosowania szkieł kontaktowych, trzeba skonsultować się z okulistą lub optometrystą. Nawet jeżeli chodzi o szkła na jeden wieczór.