Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Niejeden z nas pragnie mieć ładny i zdrowy uśmiech

Artykuły - strona główna

Aby być w stanie bez zawstydzenia się uśmiechać, powinniśmy o zęby dbać każdego dnia. Powinniśmy posiadać również zaprzyjaźnionego dentystę.


Jak wynika z badań, mieszkańcy naszego kraju boją się wizyt u stomatologa.


sok
Author: Bryan Alexander
Source: http://www.flickr.com
Zwykle robią wszystko, by się od niej wymigać. Udają, że ząb nie dokucza jeszcze aż tak bardzo lub zażywają pastylki przeciwbólowe. Na niewiele jednak się to zwykle zdaje i po jakimś czasie i tak znajdują się w gabinecie u dentysty. Trzeba więc przezwyciężyć swój strach i zapisywać się do stomatologa co jakiś czas, żeby sprawdzać stan swych zębów. Jeśli lekarz nie powie nam inaczej, to zalecane są z reguły wizyty raz w roku. Warto również uczyć swoje dzieci, że stomatolog (rtg białystok prywatnie) nie jest tak straszny, jak inni twierdzą. Osesek od najmłodszych lat powinien wiedzieć, jak istotny jest piękny uśmiech oraz zdrowe zęby. Jeżeli pragniemy przyzwyczaić szkraba do regularnych wizyt, to powinniśmy wybrać jedno centrum stomatologii i nie zmieniać go. Smyki wolą, gdy miejsce oraz ludzie są ci sami. Czują się wtedy pewniej. Także dentysta, którego wybierzemy, powinien być miły i lubić dzieci. Najgorsze co można zafundować swemu dziecku, to wrzeszczący na niego lekarz. Wówczas na 100% nie zechce już pójść na następną wizytę i nie będzie to żadne zaskoczenie.


Profesjonalne centrum powinno mieć kącik dla dzieci oraz książeczki dla maluchów o prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej. Dentysta musi też wykazać cierpliwość i spokojnie odpowiadać na niekończące się pytania naszego smyka. Fajnie byłoby, gdyby również pokazał mu jak prawidłowo czyścić zęby.