Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jakie okulistyczne badanie muszą robić osoby, które ukończyły 40 lat?

Artykuły - strona główna

Najpopularniejszym badaniem okulistycznym, które powinno być wykonane przy dowolnej konsultacji u okulisty, to badanie ostrości widzenia. Takie badanie pozwala ocenić jakość wzroku i zezwala początkowo wykluczyć dolegliwości, w jakich może dojść do prędkiego uszkodzenia widzenia.
Badanie dna oka jest badaniem struktur, które wyściełają gałkę oczną od wewnątrz. Takie badanie jest po to, żeby poddać ocenie siatkówkę oka oraz naczynia, które tą siatkówkę odżywiają. Badanie dna oka jest niezwykle istotnym badaniem, które stanowi podstawę pracy w gabinecie okulisty oraz w gabinecie diabetologa i neurologa. Badanie dna oka wykonywane jest w czasie oftalmoskopii. Stosowane jest w takiej sytuacji specjalne narzędzie pod nazwą oftalmoskop, który oświetla siatkówkę i zezwala uwidocznić dno narządu wzroku za soczewką. Perymetria zatem badanie pola wzroku pozwala na określenie jak dużą część obrazu widzi oko, które ustawione jest nieruchomo i patrzy w jeden punkt. Jeśli zainteresowała Cię okulistyka Toruń jest miejscem, w jakim odnajdziesz najlepszych fachowców. W co poniektórych dolegliwościach narządów wzroku zmniejszenie widzianego obrazu przez chorego jest głównym objawem, który może prowadzić do uszkodzenia gałki ocznej. Tego typu dolegliwością może być jaskra, w której badanie pola widzenia jest absolutnie niezbędnym badaniem, żeby określić zaawansowanie tej choroby.


okulistyka toruń
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com


USG narządu wzroku jest wykonywane w szczególnych przypadkach. To badanie zazwyczaj przeprowadzane jest przed operacją zaćmy w takim celu, żeby ustalić soczewkę oraz wykonać precyzyjne pomiary biometryczne narządu wzroku. usg barku kraków narządu wzroku jest badaniem bezpiecznym oraz zezwala dokładnie zobaczyć tkanki, które są wewnątrz oka.
Ciśnienie w gałce ocznej jest wytwarzane przez wodnistą ciecz, która jest produkowana przez oczy oraz struktury, które otaczają gałkę oczną. Ciśnienie wewnątrzgałkowe badać muszą wszystkie osoby, które mają 40 lat.