Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Czy lekarstwa, stłumią wyrzuty sumienia wywołane przekraczaniem granic możliwości własnego ciała

Artykuły - strona główna

W obecnych czasach, dociera do nas mnóstwo wiadomości z różnych mediów, na temat coraz nowszych osiągnięć w obszarze medycyny. Pojawiają się nowe medykamenty, preparaty stymulujące naszą odporność, nowe techniki przeprowadzania zabiegów i operacji itp.
sklep - landszaft
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com


Pomimo to, globalny stan zdrowia obecnego społeczeństwa nie poprawia się. Większa liczba populacji choruje na choroby spowodowane rozwojem cywilizacji tzw. choroby cywilizacyjne - alergie, nadwagę, cukrzycę, nadciśnienie, nowotwory itp. Pośpiech, ustawiczny brak czasu na sporządzenie lub zjedzenie posiłku, brak aktywności fizycznej, stres, nieprawidłowo zestawiona dieta lub jej brak - sprzyjają niedoborom składników odżywczych w organizmie.


czas


Wytwarzane, coraz nowszej generacji leki, są skuteczne ale nie na długo, bo pojawiają się nowe choroby a niekiedy odmiany już istniejących. Teraźniejszy nadmiar informacji, powoduje że przestajemy rozróżniać przydatne informacje od tych, które są dla nas bezużyteczne. Większość przestaje czytać dołączone do lekarstw ulotki, zawierające opis całego spisu skutków ubocznych. W obliczu choroby wymagamy od lekarzy szybkiego działania i skuteczności, a ci traktują nas jak interesantów - nie pacjentów, przepisują sterty recept na lekarstwa o silnym działaniu, najczęściej w ciemno, bez przeprowadzenia odpowiednich obserwacji - bo to także kosztuje.


sklep
Author: Rolf Brecher
Source: http://www.flickr.com


Bardzo często nie kierujemy się po poradę do lekarza lecz zmierzamy prosto do apteki, z przeświadczeniem, że aptekarka wie (ogólnie o lekach) bardzo dużo . Uznajemy, że zasugeruje zakup właściwego leku, na naszą dolegliwość. Gorzej kiedy sami decydujemy o kupnie leku, sugerując się zdobytą wiedzą z różnorodnych nie zawsze sprawdzonych źródeł. Przekonani, że ten a nie inny polecany produkt będzie ratunkiem na wszystkie nasze bolączki.
Idąc za nowymi trendami dotyczącymi działań prozdrowotnych, sięgamy po suplementy diety, które może zakupić każdy i o wybranej porze dnia i nocy.

Spodobał Ci się prezentowany post? Więc odsyłam do źródła (www.rehabi-rehabi.pl/wozek-toaletowy-sanitarny/) - w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe informacje, które są omówieniem tego zagadnienia.

Miejsca, w których są "w zasięgu ręki" to nie tylko punkty apteczne to też supermarkety czy chociażby stacje paliw.