Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Marzenie o dziecku

Artykuły - strona główna

Dzięki postępowi nauk medycznych wielu ludzi ma możliwość, by spełnić swoje marzenie o dziecka. Rozwój metod jak i wiele badań sprawiają, że diagnostyka niepłodności stała się szybsza i bardziej dokładna. Badania powinien przeprowadzić tak mężczyzna jak i kobieta. Nie są one uciążliwe ani nie ciągną się długo a pozwalają dowiedzieć się, czy na pewno dotyczy nas problem niepłodności, czy może problem leży gdzie indziej.
Kiedy iść do specjalisty?

ciąża
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy udać się do specjalisty, gdy podejrzewamy, że może dotyczyć nas ten problem. Leczenie niepłodności zazwyczaj jest dość długim procesem, który powinniśmy rozpocząć jak najszybciej po diagnozie. Oczywiście jest to także drogie leczenie. NFZ płaci tylko za niektóre badania i zabiegi. Jeżeli będziemy potrzebować innych musimy liczyć się z kosztami.

Kuracja zazwyczaj opiera się na hormonalnej terapii stymulującej jajeczkowanie u kobiety albo koncentrator do tlenoterapii poprawiającej jakość męskiego nasienia. Dopiero, gdy kuracja lekami nie daje efektu lekarze decydują się na inne metody jak jak choćby inseminacja, lub zapłodnienie in vitro. Jest to zabieg drogi, ale dla dużej liczby ludzi niezwykle skuteczny.Z pewnością należy zdecydować się na jak najlepszą klinikę leczenia niepłodności. Sprawdzajmy kwalifikacje lekarzy, dopytajmy o to, jak prowadzony jest cały proces leczenia, sprawdzajmy opinie innych pacjentów. Z pewnością bez problemu wyszukamy je w internecie (godna polecenia placówka). To bardzo ważne, aby lekarz był profesjonalistą, ale na pewno warto, żeby miał również właściwe podejście do pacjentów. Problem niepłodności jest ogromnie trudny, niezwykle osobisty i wymaga delikatności i wyczucia.


Warto robić badania w ciąży

dziecko
Author: Audrey Xavier Brulu
Source: http://www.flickr.com
Gdy już uda się doprowadzić do zapłodnienia należy pomyśleć nad tym czy zrobić badanie prenatalne. Tego typu badania pozwalają na wykluczenie wad rozwojowych dziecka początkowym okresie rozwoju, oraz na bardzo wczesne podjęcie leczenia, gdyby zaszła taka potrzeba. Badania prenatalne dzieli się na nieinwazyjne (jak na przykład badanie ultrasonografem) i inwazyjne (gdy pobiera się materiał z komórkami płodu, wodami płodowymi). Zwykle lekarze zalecają te inwazyjne badania, gdy istnieją jakiekolwiek wątpliwości po wykonaniu wszystkich badań nieinwazyjnych. Nie należy się obawiać tego rodzaju badań. Jeżeli tylko jesteśmy pod opieką dobrego lekarza, nic nam nie grozi.


Source: Gyncentrum