Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Hipoterapia czyli leczenie z koniem

Artykuły - strona główna

koń
Author: David Bergin
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy chcemy zapewnić naszym dzieciom interesujące wakacje, o których marzą cały rok szkolny. W sieci można natknąć się na wiele pomysłów obozów i kolonii, w tym ostatnio cieszące się dużą popularnością wyjazdy dające szansę dziecku nauczyć się czegoś ciekawego lub ulepszać swoje umiejętności, jak np. obozy konne. Taka forma wypoczynku dostarcza dziecku ruchu i zajęcia a w tym samym czasie stanowi świetną wakacyjną rozrywkę. Koń znany jest z tego, że w trudnych chwilach umie poprawić nam humor jak najwierniejszy przyjaciel, samym swym istnieniem.

Obcowanie z nim, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka działają kojąco na naszą duszę. Należy mieć na uwadze, iż w przypadku każdej z tych propozycji, im szybciej dzieci rozpoczną naukę tym szybciej zauważą efekty. Coraz trudniej jest nawet młodzieży pogodzić codzienne obowiązki z dbaniem o zdrowy tryb życia, uprawianiem sportu oraz korzystaniem z darów natury. Rozbudowana baza propozycji na wyjazdy różnego typu, też na obozy jeździeckie, z pewnością trafi w gust uczestników. W głównej mierze to właśnie propozycje skierowane do dzieci i młodzieży są dopasowane do ich wymagań oraz potrzeb.

Mnóstwo atrakcji czeka na wszystkich uczestników już dziś!
konie
Author: Noel Pennington
Source: http://www.flickr.com
Z tego powodu, żaden człowiek nie powinien mieć żadnych wątpliwości co do tego, żeby zrobić użytek z tej konkretnej formy. W takim samym stopniu dzieci, jak i osoby w starszym wieku, które z niej zrobią użytek szybko zauważyć będą mogły, jak dużo przyniesie im to pozytywnych efektów. W ciężkich schorzeniach udzielanie kuracji przy pomocy koni i wyjątkowo ustalonych ćwiczeń już nie raz było w stanie dać wzorcowe wyniki. Sprawdź na ten temat także to: www.patataj.com/oferta/obozykonne. Koń może być również doskonałym terapeutą, gdyż na koniu można przemierzać świat, ale również przełamywać lęki, poprawiać ruchomość stawów kręgosłupa i kończyn.

Hipoterapia Warszawa daje możliwości niespotykane w innych metodach rehabilitacyjnych. Zajęcia hipoterapii dla dziecka niepełnosprawnego to wręcz mistyczne przeżycie. Nogi konia zastępują mu jego własne, niedoskonałe kończyny. Potrafi na chwilę poczuć się jak osoba sprawna. Dodatkowo, towarzyszy mu jego przyjaciel – dumny, odważny, co ma ogromne znaczenie dla niepełnosprawnego dziecka.

Trzeba natomiast robić całość, by jak najwięcej na niej zyskać. Generalnie, każdorazowo jest obowiązek wytypować tego typu formę rehabilitacji a propo jakiej będzie się posiadać maksymalnie przekonania, iż pozostaje ona w największej mierze właściwa. Wówczas nie będzie trudności z faktem tego, żeby w szybkim czasie powrócić do właściwego stanu zdrowia. A to ma obowiązek pozostawać powód nadrzędny każdego pacjenta, jego najbliższych, i opieki medycznej się nim stale zajmującej.