Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Zobacz naturalne sposoby odżywiania

Artykuły - strona główna

Raw food, to coś więcej aniżeli jedzenie jedynie jabłek i marchewki. Entuzjaści zdrowego stylu życia skłaniają się ku naturalnym sposobom odżywiania. Jednym z nich jest dieta oparta tylko na surowych artykułach, czyli dieta RAW. Należy posiadać cokolwiek wiedzy, chęci i uporu. Jeśli pragniemy się dobrze czuć, powinniśmy zachowywać się mądrze i troskliwie dostarczać swojemu ustrojowi to, czego wymaga, żeby mieć energię do działania i składniki pożywne do sprawnego działania.

polecana strona www
Author: F Delventhal
Source: http://www.flickr.com
W diecie raw przeważają przede wszystkim surowe owoce i jarzyny, kiełki, orzechy, ziarna i suszone owoce. Jednocześnie dieta zakłada możność jedzenia surowych ryb, również mięsa. Przez niektórych określana dietą młodości zdobyła ogromne uznanie wśród wielu słynnych ludzi.Do niedawna surowa dieta przepisy była kojarzona z dietą wegetariańską i wegańską, jednak po wnikliwych badaniach potwierdzono że w wypadku owej diety zmniejszenie zagrożenia zachorowania na raka jest wyższe aniżeli w wypadku diety, która otwiera spożywanie jarzyn i owoców poddanych obróbce cieplnej - polecana strona internetowa.

Mnóstwo posiłków w ramach raw można wykonać w prosty sposób, jako sałatki, owoce, soki. Pozostałe nastręczają trochę większego nakładu czasu i opracowania. Przepisy na pokarmy takiej diety zakładają przygotowanie potraw przez namaczanie. Drugim sposobem jest kiełkowanie.

Jeżeli interesuje Cię ten temat, to odsyłam do źródła (https://i-posciel.pl/jedwabna-poszewka-na-poduszke), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu sporo fascynujących Cię tematów, które są tam omówione.

Po wyciągnięciu namoczonych nasiona, fasolka i rośliny strączkowe zdołają posiadać kiełki. Po odsączeniu, należy umieścić je w pojemniku do kiełkowania. Kiedy nasiona, ziarna zaczną się rozwijać i wypuszczą kiełki stosownej średnicy, trzeba je przepłukać i odsączyć. Tak powstałe pożywienie można trzymać w hermetycznym zbiorniku w lodówce przez parę dni.

Produkty, jakie jemy muszą być starannie myte i z pewnego źródła, najlepiej z hodowli ekologicznych, świeże, bez objawów psucia się. Dieta RAW nie powinna być zastosowana raptownie, należy organizm stopniowo przyzwyczaić do surowych artykułów. Najlepiej systematycznie rezygnować z jedzonego do tej pory jedzenia i na to miejsce wprowadzać coraz to więcej surowych warzyw i owoców. Ewentualnie jest możliwość zdecydować się na mniej radykalny sposób i powiązać tradycyjne pożywienie z dietą RAW.