Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Konta firmowe – nie dla każdego przedsiębiorcy

Artykuły - strona główna

Decydując się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, stawiamy sobie jednocześnie wyzwanie kontrolowania finansów. Z racji tego, że dziś przedsiębiorca to człowiek innowacji, dostępny 24 godz. na dobę, tym bardziej w sieci swoje firmowe fundusze umieszcza na specjalnie przygotowanym koncie firmowym. Na tym polu banki także zaciekle rywalizują, podobnie jak w sferze lokat, czy pakietów lojalnościowych itp.

banknoty
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Podobny rachunek są zmuszeni otworzyć właściciele nieprowadzący biznesu solo, w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Samozatrudnienie nie wymaga zakładania firmowego konta.

Jak to zazwyczaj bywa przy inwestycjach, początki z kontem nie są „kolorowe”. Także wówczas właściciel zostawi część swoich środków na różne opłaty. Bank będzie wymagał regulaminowej stawki m.in. za samo prowadzenie rachunku, kolejną kartę (np. debetową) czy – szczególnie istotne dla właścicieli – każdorazowe przelewy do Urzędu Skarbowego czy ZUS. Za wszystkie podobne opłaty w najmniej opłacalnym scenariuszu klient zapłaci nawet do stu złotych miesięcznie! Nieliczne z banków posiadają aktualnie bezpłatne konto firmowe jak .

W dłużej perspektywie konto firmowe może mieć znaczący wpływ przy decydowaniu się na rachunek inwestycyjny albo kredyt. Staż w banku, regularne spłaty, wypłacalność – te elementy wpływają na większe zyski dla banku. W przypadku kredytów prowizje są niższe, przy inwestycjach stawki idą w górę.

Dostęp do bankowości internetowej dla części przedsiębiorców może się okazać… problemem. Licząc parę takich opłat na miesiąc i rozważymy przeniesienie konta do innego banku. Prowadzący działalność w drobnych usługach muszą dostarczać swój utarg fizycznie, a więc stawić się osobiście do okienka bankowego.

Niniejszy tekst jest niesłychanie zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź również pozostałe polecane (https://www.graulaw.eu/pl/dla-klienta/informacje/jak-zalozyc-firme-w-niemczech/) treści, ponieważ wydają się być tak samo interesujące oraz wciągną Cię zupełnie.

Instytucje naliczają za taką usługi wysokie prowizje.Otworzenie rachunku firmowego warto poprzedzić analizą konkurencyjnych ofert. Wielu młodych przedsiębiorców określiłoby pierwsze miesiące z kontem firmowym hasłem „złe miłego początki”. Ostatecznie rekompensuje je stały dostęp do historii operacji między firmami, większe taryfy i zdalna dostępność do bankowości internetowej.