Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Terapia przez zmianę otoczenia

Artykuły - strona główna

Letnie wyjazdy to głównie wymóg odmiany klimatu, zwłaszcza, jeśli na co dzień żyjemy w ogromnym mieście oraz codziennie wdychamy powietrze zanieczyszczone spalinami. Zależy nam także na napawaniu się ładnymi panoramami i zwiedzaniu interesujących miejsc. Ponieważ odmiana otoczenia faktycznie wpływa na zdrowie i samopoczucie, warto wiedzieć jak poszczególny klimat wpływa na nasze schorzenia a także dolegliwości.


wyjazd nad morze
Author: Chris Lexow
Source: http://www.flickr.com
Kiedy zmieniamy klimat, nasz organizm zostaje zmuszony do przystosowania się do nowych okoliczności. Pobudzają się mechanizmy obronne i wszystkie narządy zaczynają pracować sprawniej; poprawia się wydolność płuc, cera staje się w wyższym stopniu ukrwiona, zaś metabolizm przyspiesza. Zmiana klimatu wpływa również na układ krążenia; zwiększa się ilość czerwonych krwinek, zatem krew płynie w szybszym tempie, natomiast my czujemy się lepiej dotlenieni. Wszystkie te korzystne zmiany nie następują od razu, bowiem organizm potrzebuje zazwyczaj około czternastu dni na aklimatyzację.Bardzo ważne jest ciągłe hartowanie organizmu. Już od starożytności stosowano klimat w terapii. Obecnie poświadczono badaniami, że odpowiedni klimat łagodzi rozmaite niedomagania jak też uodparnia układ na cały rok. W zależności od naszego stanu zdrowia, warto wiedzieć, jaki kierunek będzie dla nas właściwy. Specjalna dziedzina medycyny trudni się doradzaniem, który klimat wybrać do leczenia konkretnych schorzeń. Powinniśmy pamiętać, że osoby przewlekle chore, powinny uzgadniać podróż z lekarzem, gdyż może wiązać się z innym dawkowaniem leków jak też specjalnymi zaordynowaniami. Balneoterapię, zatem leczenie klimatem, powinniśmy traktować jako działanie wspierające, jednak w niektórych sytuacjach wystarcza w ogólnej regeneracji organizmu. hotel spa wellness Interferie jest zalecany przede wszystkim osobom z niską odpornością a także kłopotami z drogami oddechowymi.


odpoczynek nad morzem
Author: George Fox Evangelical Seminary
Source: http://www.flickr.com
Powietrze nad morzem jest wzbogacone w aerozol morski oraz jod, które nawilżają gardło jak też wentylują płuca, co jest nadzwyczaj wskazane dla palaczy. Wilgotne powietrze, ubogacone wartościowymi pierwiastkami pomaga także w usuwaniu zanieczyszczeń z organizmu. Co więcej jod jest bardzo pomocny w kuracji niedoczynności tarczycy oraz kłopotów z krążeniem krwi oraz nadciśnieniem. ośrodki wypoczynkowe nad morzem służą także alergikom ze względu na sole magnezu zawarte w atmosferze, jakie mają właściwości odczulające. Urlop w górach znakomicie zrobi osobom, które cierpią na niedokrwistość, a również na gruźlicę i astmę. Powietrze w tymże klimacie jest równie pożyteczne jak morskie.

Odkryj inne pokrewne niezwykle użyteczne źródło informacji na rozważany problem - kliknij tu oraz poznaj więcej w serwisie kursy als.

Szczególnie na najwyższych szczytach mamy możność oddychania powietrzem prawie bez zanieczyszczeń.