Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Hemoroidy - jak wyglądają

Artykuły - strona główna

Pomimo, że hemoroidy są dość powszechną chorobą, nadal bardzo często należą do tematu tabu.
Niektórzy nie wiedzą co to są i jak wyglądają hemoroidy. Są to inaczej żylaki odbytu, a dokładnie żyły znajdujące się w dolnej części odbytu, które przez chorobę nabrzmiały i poszerzyły się.

Zatem jak wyglądają hemoroidy? Wyglądają one jak poduszeczki. Każdy człowiek posiada trzy takie guzki. Jeśli jednak osoba jest chora, krew zostaje w nich zatrzymana co prowadzi do ich powiększenia. Powinno się także znać główne przyczyny występowania tej choroby. Przede wszystkim jest to nieodpowiednia dieta. Tłuste, pozbawione błonnika posiłki, duże ilości alkoholu oraz kawy prowadzą do zaparć, co może być główną przyczyną hemoroidów. Kolejny powód to brak ruchu i ćwiczeń lub zbyt duże nadużywanie siły fizycznej. Gdy ktoś pracuje w pozycji siedzącej, powinien w czasie wolnym uprawiać jakiś sport lub spędzać czas aktywnie. I odwrotnie- jeśli ktoś jest pracownikiem fizycznym powinien odpoczywać biernie. Spędzanie czasu wolnego na kanapie lub w wygodnym fotelu z książką to dobre rozwiązanie. Kolejną przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne. Ponadto specjaliści twierdzą, że hemoroidy są schorzeniem dopadającym głównie ludzi starszych.

Na co zwrócić uwagę

Gdy ktoś chce pokonać się lub ustrzec się od tej choroby, powinno się znać to schorzenie oraz jego objawy. Już na samym początku choroby mogą pojawić się krwawienia. Delikatne z początku wraz z przebiegiem choroby są coraz bardziej intensywne. Należy jednak pamiętać, aby w tym przypadku informować lekarza o każdych nieprawidłowościach. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych objawów pojawiających się w dalszym rozwoju hemoroidów. Chorzy zgłaszają jeszcze inne objawy, takie jak świąd, uczucie dyskomfortu oraz niepełnego wypróżnienia i wydzielina. Hemoroidy nie powinny być powodem do wstydu, ponieważ dotyka wiele osób. Przez traktowanie jej jako tabu można znacznie opóźnić jej rozpoznanie, co wydłuży czas leczenia i nasili objawy.

Jak je wyleczyć

Bardzo wczesne wykrycie hemoroidów umożliwia wyleczenie poprzez takie czynniki jak zmiana diety oraz stylu życia. Na tym etapie warto dodać do diety błonnik oraz pić dużo wody. Niestety, kiedy schorzenie już się rozwinie niezastąpione będą: leki na hemoroidy. Na receptę możemy kupić na przykład maść na hemoroidy albo czopki. Łączy się w nich zazwyczaj różnego rodzaju zioła z lekami przeciwzapalnymi i przeciw obrzękowymi. Istnieją także domowe sposoby walki z tym schorzeniem. Okłady z woreczka herbaty lub lodu to jedne z tych środków. Ważne, że aby nie uszkodzić chorych miejsc, nie można okładów przykładać bezpośrednio do nich. Innym sposobem jest dodanie rumianku do ciepłej kąpieli.

Absorbuje Cię problematyka poruszana w tym tekście? Poznaj oprócz tego też inne podobne treści - po prostu wejdź tutaj neurolog dziecięcy.

Higiena osobista powinna być w tym czasie priorytetem. W trakcie choroby należy zwykły papier zastąpić nawilżonymi chusteczkami. Warto korzystać z tych porad po to by uniknąć zabiegu chirurgicznego, który jest ostatecznym rozwiązaniem.