Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Spory procent ludzi boi się wizyty u dentysty - to bez sensu, gdyż dziś wszystko odbywa się profesjonalnie i ze znieczuleniem

Artykuły - strona główna

Każdy stomatolog w swoim gabinecie dba o najlepszą jakość usług i przez to cały sprzęt, który jest na stanie jest albo jednokrotnego użytku, albo odkażony - przykładowo wiertła.


szczoteczka
Author: Janpol
Source: Janpol


dentysty
Author: Barney Moss
Source: http://www.flickr.com


Każdy stomatolog pracuje od pierwszego dnia istnienia gabinetu na swe dobre imię oraz prestiż. Jego atut tkwi w najlepszej klasie usług. Kiedy klienci wychodzą zadowoleni, to polecają swego dentystę rodzinie i przyjaciołom. Dlatego każdy stomatolog dba o to, by jego praca została wykonana poprawnie i by na przykład po kilku dniach nikomu nie kruszyły się plomby. Troszczy się też o sterylność wszystkich urządzeń, z którymi ma kontakt pacjent. Jeżeli chodzi na przykład o ślinociąg, to zazwyczaj jego zakończenie jest jednokrotnego użytku i wymieniane dla każdego kolejnego pacjenta. Jeżeli jednak przytoczymy wiertła stomatologiczne, to są one zbyt drogie, by wyrzucać je po każdej osobie. Je należy w takim razie koniecznie wyjaławiać. Dlatego każdy gabinet musi mieć autoklaw. Profesjonalny gabinet powinien posiadać co najmniej kilka zestawów wierteł. Najlepsze są te diamentowe, ale jeśli chodzi o jakość, to nie odstają wiertła stalowe oraz te wykonane z węglika spiekanego.

Jeśli spodobał Ci się nasz opis, to pragniemy skoncentrować Twoja uwagę na to, że pod następnym linkiem znajduje się na Ciebie ciekawe zagadnienie (http://www.przychodniazycie.pl/).

Najistotniejsze, aby wiertła stomatologiczne posiadały stosowne atesty, które potwierdzają wysoką jakość wykonania i dopuszczają do używania.
Pamiętajmy, że będą one miały styczność z jamą ustną oraz śliną pacjenta, a tak dość łatwo można zarazić się chociażby żółtaczką typu C. Zatem bezpieczeństwo jest najważniejsze.