Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Spływy kajakowe - świetny pomysł na aktywny wypoczynek

Artykuły - strona główna

Organizacja spływów kajakowych - Kaylon
Author: Kaylon
Source: Kaylon.pl
Ludzie stawiający na aktywny wypoczynek oraz turystykę z nutką adrenaliny zdecydowanie zainteresują się ofertą firmy Kaylon, organizującej unikalne spływy kajakowe. Wycieczka na kajaki to nie tylko okazja do kontaktu z przyrodą ale także oryginalny pomysł na imprezę firmową czy wyjazd integracyjny. Wszystkich zainteresowanych takim niecodziennym spędzaniem czasu zapraszamy na stronę Kaylon.pl! W wielu przypadkach szczególnie taka młodsza część społeczeństwa sądzi, że Mazury są OK, lecz dla starszych osób, rodzin z dziećmi oraz jakichś nudziarzy. Całkowicie nieprawdziwy obraz Mazur! Np.

Giżycko, urokliwy Ełk czy Mikołajki w czasie wakacji tętnią życiem, a więc nawet fani nocnego życia w żadnym razie nie mogą zbytnio uskarżać się na nudę, brak fantastycznych rozrywek! To jednak tylko jedna z możliwości. Nawet we Wrocławiu albo Warszawie można zorganizować sobie kilkugodzinny spływ kajakiem. W zasadzie w każdej przystani jest wypożyczalnia kajaków (szczegóły na stronie: http://kaylon.pl/). Jeżeli nie mamy pewności jaki kierunek obrać, nie znamy rzeki, można też zorganizować spływ z przewodnikiem.

Pływanie kajakiem jest dość łatwe. Naturalnie, trzeba uważać na dryfujące w rzece konary i wystające kamienie albo płytkie miejsca, lecz wystarczy parę wskazówek przewodnika, żebyśmy doskonale sobie poradzili. Naturalnie obowiązkowo trzeba zachować zasady bezpieczeństwa, zakładać kamizelki i słuchać uważnie wszystkich poleceń. Zwłaszcza ełcka promenada jest miejscem, w którym na szukających nocnych uciech oczekuje sporo kapitalnych lokali.

Jednak Mazury to przede wszystkim wypoczynek nad jeziorami. A gdy w grę wchodzą mazurskie jeziora, ciężko przynajmniej kilka minut nie pływać na kajaku!
spływ kajakowy
Author: Joshua Mayer
Source: http://www.flickr.com
Można tak naprawdę powiedzieć, że chociaż wiele słyszy się o mało przyjemnych wypadkach w czasie kajakowania, to w zasadzie nie należy się przesadnie przejmować. Prawda jest taka, iż kajaki są najzupełniej bezpieczne - o tym na http://www.kaylon.pl/. Oczywiście przy założeniu, że w kajaku znajdują się trzeźwe osoby, które do tego mają kapoki.

To wielce znaczące, aby docenić ogromną rangę bezpieczeństwa. Kajaki to doskonały sposób na odpoczynek. Pływanie na kajaku nie wymaga nawet wielkiego wysiłku. Oczywiście trzeba się namachać wiosłem, lecz najczęściej okolica jest niezwykle ładna, wiosłowaniu towarzyszy tyle wspaniałych widoków, że nawet nie odczujemy zmęczenia.

Stawiając na kajaki nad bugiem z bliskimi na uwadze powinno się mieć również odpowiedni strój oraz pełne wyposażenie. Atrakcyjne propozycje kajakowe w Polsce wyszukać można nie tylko u znajomych, którzy po interesującym spływie oferują określone miejsce, lecz także na własną rękę – w sieci. Dokładny opis różnych atrakcji, ale też dokładny cennik znajdują się na stronie www. Dzięki szerokim możliwościom znaleźć można znakomitą opcję dla siebie, a dodatkowo jest możliwość zarezerwowania kajaku dla siebie oraz swoich przyjaciół na określony wcześniej czas..