życie

Artykuły - strona główna

Milupa pku - niesłychanie bogata gama preparatów stosowanych w diecie niemowląt z fenyloketonurią

kawa z ekspresu
Source: en.wikipedia.org
Występuje raz na kilkaset urodzeń. Jest dziedziczna. Zalicza się ją do grupy schorzeń rzadkich. Niezwykle szybko się rozwija wywołując wiele groźnych zmian w całym organizmie jednostki, zwłaszcza zaś w centralnym układzie nerwowym.


Czym jest fenyloketonuria? To zaburzenie przemiany aminokwasów, a dokładniej mówiąc fenyloalaniny.

Czy nasze problemy, obawy, wymagają wizyty u specjalisty, gdzie jest granica pomiędzy schorzeniem a niepoprawnym zachowaniem?

psycholog
Każdy z nas jakoś odnajduje sposoby radzenia sobie ze swoimi problemami, niepokojem. Jedną z najtragiczniejszych rzeczy w życiu każdego z nas, jest śmierć kogoś bliskiego. Wtedy przeżywamy rożnego rodzaju uczucia. Duszę wypełnia połączenie żalu, niezadowolenia, uraz do losu.

Jakie dziedziny cieszą się szczególnym zaufaniem publicznym?

u lekarza
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Niektóre profesje mogą się pochwalić olbrzymim zaufaniemludzi, a inne powodują niezadowolenie lubnieufność. W Polsce i na świecie organizowane sąankiety, które sprawdzają stan ufności obywateli dopewnych profesji i w czołówce można znaleźć strażaków. O dziwo szereg zwykle domykają panowie politycy.

Autyzm a Zespół Aspergera to inne zaburzenia. Te dwa zaburzenia się różnią, chociaż wiele osób o tym nie wie

Dziecko i rodzic, chłopiec
Author: Monthly_M
Source: Fotolia
Jak w każdej epoce, tak i teraz przychodzą na świat dzieci z autyzmem lub Zespołem Aspergera. W naszym kraju jedni, jak i drudzy określani są tak samo, choć jednak, jak i druga przypadłość mocno się od siebie różnią. Niestety, niska świadomość i brak wiedzy na ten temat są na niskim poziomie, a wszystko to przez brak zrozumienia czy pragnienia poznania świata tak funkcjonujących dzieci. W tym artykule postaramy się trochę przybliżyć tą tematykę, odpowiedzieć na pytanie czym są te dwie przypadłości?

Jak zatroszczyć się o własne zdrowie?

Lekarstwa
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć faktu, że nasze zdrowie to niezwykle ogromny skarb. Jego wartość w wielu przypadkach jest dla nas nieoceniona. Zazwyczaj o jego znaczeniu dowiadujemy się w chwilach, gdy zauważamy pewne problemy z funkcjonowaniem naszego organizmu. W takich momentach jesteśmy na nieszczęście podstawieni pod ścianą, dlatego że za wszelaką cenę dążymy do zminimalizowania powstałych symptomów.

W czasach, kiedy medycyna potrafi cuda, należy czerpać z jej odkryć, żeby wspomóc swój organizm oraz być żwawszym

Uśmiechnięty człowiek
Author: thejaan
Source: http://www.flickr.com
Mamy szczęście, że żyjemy w obecnym wieku, gdy mamy dostęp do wielu antybiotyków, które mają możliwość uratować nam życie. Ponadto, możemy podarować naszemu organizmowi sporo niezbędnych mu substancji w kapsułkach.

Skuteczny sposób na intymne dolegliwości pań

Dobroczynne właściwości żółtego sera
Author: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Source: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Sporo kobiet boryka się z dolegliwościami okolicy intymnej. Najczęściej są one efektem wieku lub chorób. Na szczęście nowoczesna medycyna oferuje efektywne rozwiązania tej sytuacji.


Dobroczynne właściwości żółtego sera
Author: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Source: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Pomimo ogólnie rosnącej otwartości polskiego społeczeństwa nadal ciągu istnieje parę spraw, o których się nie rozmawia.

Niemile widziane problemy na tle zdrowotnym – sposób na bezpłodność

lekarz
Author: http://pixabay.com
Source: http://pixabay.com
Istnieje wiele aspektów naszej codzienności, które pozostawiają wiele do życzenia. Przeciętny człowiek zmaga się z licznymi problemami na wielu płaszczyznach życia. Z reguły dotyczą one sfery finansowej, bądź też zdrowotnej. Wiele osób nie posiada wystarczającego poziomu dochodów na pokrycie wszystkich wydatków, dlatego konieczna jest rezygnacja z różnych produktów oraz usług, których potrzebujemy. Zazwyczaj eliminuje się ze swoich zakupów, które nie są niezbędne do przeżycia, przede wszystkim dobra luksusowe, bądź związane z relaksem i wypoczynkiem.

Jakie są najpopularniejsze sporty wyczynowe?

Sport zimowy
Author: Zach Dischner
Source: http://www.flickr.com
Ludziom potrzeba czasami jakiegoś oderwania się od rzeczywistości. Szukają oni wyczynowych sportów, poprzez które odpręży się oraz doświadczy wspaniałych chwil. To, jaki sport ekstremalny się wybiera zależne jest tylko od upodobań danego człowieka i jego fizycznych predyspozycji. Niestety nie wszyscy mogą i chcą wykonywać sporty niebezpieczne, a jednak kochają sportowe emocje oraz dreszczyk rywalizacji.

Jak opiekować się osobą starszą? Jakiego typu działania podjąć, żeby czuła się ona dobrze?

uslugi pielęgniarek
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com
By w optymalny sposób wspierać osobę w podeszłym wieku i poprawić jakość jej życia co dzień, wspomagając w codziennych czynnościach oraz zachęcając ją do aktywności fizycznej, należy zachować równowagę pomiędzy czynnościami pielęgnacyjnymi a swoim życiem. Dobre jest też zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi opieki nad seniorami. Opiekowanie się osobą starszą na pewno do prostych nie należy, jednakże, gdy będziemy pamiętać o kilku ważnych reguł z pewnością poradzimy sobie z tymi powinnościami.

Pierwsza pomoc przedmedyczna to lekcje przewidziane programem w szkole

pierwsza pomoc
Author: Anas Qtiesh
Source: http://www.flickr.com
Pierwsza pomoc przedmedyczna jest jednym z rodzajów zajęć przewidzianych programem szkolnym, prowadzonych w przeróżnego typu placówkach edukacyjnych. Rzeczą oczywistą jest, że, w najlepszy sposób wszelkie komendy związane ze świadczeniem podstawowej pomocy przedmedycznej będą wykonywali wychowankowie szkół ponadgimnazjalnych, jednak już w podstawówce można zwracać uwagę wychowankom na potrzebę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w momencie zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia.

Jak dbać o uzębienie? Podstawowe wytyczne

klinika stomatologiczna
Author: Sxc.hu
Source: Sxc.hu
Promienny uśmiech prezentujący bielusieńki ząbki to nie tylko przymiot człowieka sukcesu, lecz też mrzonka niejednej z nas.


Profilaktyka próchnicy oraz pozostałym schorzeniom zębów polega za każdym razem na tym samym – najistotniejszą rolę gra tu codzienna higiena jamy ustnej.

W jaki sposób możemy bezpiecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów po świętach ?

święty mikołaj fitness
Source: flickr.com
Obecnie ludzie coraz częściej zwracają uwagę na styl życia, jaki prowadzą. Długi czas temu bowiem odkryto, że to, co człowiek je, ile ruchu zażywa na co dzień i tak dalej ma duży wpływ na jego stan zdrowia. A co z tym związane, ma to wpływ również na jego samopoczucie. Szuka się więc rozmaitych sposobów na przedłużenie życia i zachowanie dobrego zdrowia. Niezwykle istotną rolę odgrywa tu sposób odżywiania się. Dlatego wymyślono rozmaite diety.

Surowe warzywa i owoce nie tylko do zjedzenia? – czyli jak udekorować stół na domowe party

Warzywa na półmisku
Author: with wind
Source: http://www.flickr.com
Ogólnie pojęta żywność ekologiczna cieszy się w chwili obecnej niemałą popularnością w naszym kraju, pomimo tego, że jeszcze stosunkowo niedawno była ona tutaj raczej mało znana. Trudno jednak jest się temu dziwić, bowiem wystarczy po prostu zainteresować się nią odrobinę bliżej aby w mgnieniu oka przekonać się o tym, że rzeczywiście jest ona doskonałą propozycją dla każdego, kto tylko pragnie faktycznie prawidłowo się odżywiać i dbać dzięki temu o swoje zdrowie. Przecież współczesne produkty spożywcze z którymi spotkamy się w sklepach są dosłownie wypełnione różnymi środkami chemicznymi, które raczej niezbyt dobrze oddziałują na nasz organizm. Jednocześnie taka żywność jest wolna od wszystkich tego typu składników, i w każdym przypadku produkuje się ją praktycznie jedynie z wykorzystaniem naturalnych, dobrych dla nas rzeczy. Z pozoru wygląda na to, że sam tylko dostęp do tych produktów nadal jest dość trudny, a same ich ceny w każdym wypadku będą bardzo wysokie, co jednak znacznie mija się prawdą, gdyż należy jedynie odszukać właściwe miejsce do kupowania czegoś takiego.

Na problemy z kręgosłupem

przychodnia lekarska
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Zdrowie to taka branża na którą tak jakby nigdy nie powinno braknąć pieniędzy. Przecież rozchodzi się w tym momencie o to, że jakby nie patrzeć jeśli pieniędzy zabraknie, zdrowie i życie Polaków będzie bardzo zagrożone. W żadnym wypadku nie możemy w takim razie dopuścić do tego by nasze zdrowie, może nawet życie, było chociażby minimalnie zagrożone. Trzeba zwrócić uwagę, że jeżeli w rachubę wchodzi akurat polska służba zdrowia, generalnie nierzadko jedynym ratunkiem jest niestety skorzystanie z prywatnych usług. Wiadoma sytuacja: często kolejki do chociażby rehabilitantów są przeraźliwie długie.

Nietypowe techniki kuracji - co należy wiedzieć o hipoterapii?

konie
Author: Krzysztof Szustka
Source: Integer S.A.
Gdyby przeprowadzić sondę uliczną i zadać pytanie, którą porę roku najbardziej lubimy, zapewne najwięcej odpowiedzi „za” padłoby na okres letni. Nic dziwnego, no jakżeby inaczej właśnie w tę porę można robić prawie wszystko, nie dość, że nie musimy się specjalnie ubierać (choć wiele kobiet byłaby odmiennego zdania), to jeszcze dodatkowe profity, jak piknik na łonie natury, spacer czy kąpiel w jeziorze, są bezproblemowo osiągalne. Tak to jest z ciepłym okresem, dlatego wiosna mogłaby w przeprowadzonym rankingu być tuż za latem. A co z pozostałymi porami? Wielu z nas lubi zimę, a jesień jedynie, gdy prezentuje się, jak „nasza polska złota jesień”. Obcowanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie ważne. Uczy, rozwija wrażliwość, posiada moc przełamywania barier. Hipoterapia w częściowo zmienionej postaci niż współcześnie, funkcjonuje od czasów starożytnych.

Propozycje kulinarne nie tylko na wyjątkowe okazje

Pizza
Author: www.onaonaona.com
Source: www.onaonaona.com
Nie trzeba być mistrzem kuchennym, by zrobić satysfakcjonujący gości posiłek. W internecie możemy znaleźć wiele świetnie przygotowanych informacji, jakie okażą się niekwestionowaną pomocą przy kucharzeniu. Można w sposób znaczący imponować umiejętnościami przed przyszłą partnerką, jednak też pokazać rodzicom, na co nas stać. Znane i często stosowane techniki gotowania (polecany artykuł) różnią się między sobą, tak jak różni się znacznie kuchnia różnych krajów. Najistotniejsze to to, aby wiedzieć jak zrobić ciasto na pizze.