życie

Artykuły - strona główna

Niemile widziane problemy na tle zdrowotnym – sposób na bezpłodność

lekarz
Author: http://pixabay.com
Source: http://pixabay.com
Jest wiele aspektów naszej codzienności, które zostawiają wiele do życzenia. Przeciętny człowiek zmaga się z licznymi problemami na wielu płaszczyznach życia. Z reguły dotyczą one sfery finansowej, lub też zdrowotnej. Wielu ludzi nie ma wystarczającego poziomu dochodów na pokrycie wszystkich wydatków, stąd też konieczne jest rezygnowanie z wielu produktów oraz usług, które są nam potrzebne. Najczęściej eliminuje się ze swoich zakupów, które nie są konieczne do przeżycia, przede wszystkim dobra luksusowe, czy też związane z relaksem i wypoczynkiem.

W jaki sposób zmienić niekoniecznie dobre nawyki i przyzwyczajenia, żeby jednocześnie zadbać o swoje zdrowie i ciało.

przychodnia fizjoterapeutyczna
Author: kris krüg
Source: http://www.flickr.com
O tym, że należy pilnować swojego zdrowia każdy z nas miał okazję słyszeć wiele razy. Lecz nawet mimo tego, że wielu ludzi doskonale o tym wie, to tak naprawdę niedużo one robią w tej kwestii. Gorzej, niekiedy świadomie łamią główne zasady, przykładowo paląc papierosy, pijąc w nadmiernej ilości alkohol czy próbując narkotyków. Te grzechy względem swojego ciała można zaliczyć do ciężkich, jednak jest bardzo duża ilość mniejszych przewinień, które w ogólnym rozrachunku mogą się bardzo przyczynić do powstania ciężkich chorób, a nawet zmniejszenia długości życia o kilka lat.

Jakie dziedziny cieszą się szczególnym zaufaniem publicznym?

u lekarza
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Niektóre dziedziny charakteryzują się wielkim zaufaniemobywateli, a inne wzbudzają niezadowolenie lubpodejrzliwość. W kraju no i za granicą realizowane sąsondaże, które pokazują poziom ufności obywateli dopewnych zawodów i na podium można znaleźć straż pożarną. O dziwo listę zazwyczaj kończą panowie politycy.

Autyzm a Zespół Aspergera to inne zaburzenia. Te dwa zaburzenia się różnią, chociaż wiele osób o tym nie wie

Dziecko i rodzic, chłopiec
Author: Monthly_M
Source: Fotolia
Jak w każdej epoce, tak i aktualnie przychodzą na świat dzieci z autyzmem lub Zespołem Aspergera. W Polsce jedni, jak i drudzy odbierani są tak samo, chociaż obie przypadłości znacznie się od siebie różnią. Niestety, niska świadomość i brak wiedzy na ten temat są na niskim poziomie, a wszystko to przez brak zrozumienia czy chęci poznania świata tak funkcjonujących dzieci. W tym artykule spróbujemy trochę przybliżyć tą tematykę, udzielić odpowiedzi na pytanie czym są te dwie przypadłości?

Pierwsza pomoc przedmedyczna to lekcje przewidziane programem w szkole

pierwsza pomoc
Author: Anas Qtiesh
Source: http://www.flickr.com
Pierwsza pomoc przedmedyczna jest jednym z typów zajęć przewidzianych programem szkolnym, prowadzonych w różnego typu placówkach szkolnych. Oczywiście, w najdoskonalszy sposób wszystkie zalecenia powiązane ze świadczeniem pierwszej pomocy przedlekarskiej będą wykonywali wychowankowie szkół ponadgimnazjalnych, jednakże już w podstawówce można zwracać uwagę uczniom na obowiązek udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w sytuacji zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia.

Jak zatroszczyć się o własne zdrowie?

Lekarstwa
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com
Nie da się zataić zjawiska, że nasze zdrowie to niezwykle ogromny skarb. Jego wartość niejednokrotnie jest dla nas nieoceniona. Przeważnie o jego znaczeniu dowiadujemy się w chwilach, gdy zauważamy pewne kłopoty z działaniem naszego organizmu. W takich momentach jesteśmy niestety podstawieni pod ścianą, ponieważ za każdą cenę dążymy do zminimalizowania powstałych symptomów.

W czasach, kiedy medycyna potrafi cuda, należy czerpać z jej odkryć, żeby wspomóc swój organizm oraz być żwawszym

Uśmiechnięty człowiek
Author: thejaan
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście żyjemy w obecnym wieku, kiedy mamy dostęp do wielu antybiotyków, które mają możliwość uratować nam życie. Ponadto, możemy dać swojemu ciału wiele potrzebnych mu elementów w kapsułkach.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że aby zachować zgrabną sylwetkę, musimy regularnie ćwiczyć

krem
Author: CityTree עץבעיר
Source: http://www.flickr.com
W zdrowym ciele zdrowy duch — tak głosi mądre polskie motto. Jest ono w zupełności prawdziwe.


ćwiczenia są jednym z ważniejszych czynników, które pomagają nam utrzymać szczupłą sylwetkę oraz zdrowie na długie lata.

Czy nasze problemy, obawy, wymagają wizyty u specjalisty, gdzie jest granica pomiędzy schorzeniem a niepoprawnym zachowaniem?

psycholog
Każdy z nas jakoś radzi sobie ze swoimi problemami, obawami. Jedną z najboleśniejszych rzeczy w życiu każdego z nas, jest śmierć bliskiej osoby. Wtedy doświadczamy różnych przeżyć . Duszę wypełnia mieszanka smutku, niezadowolenia, zarzutów do losu.

Milupa pku - niesłychanie bogata gama preparatów stosowanych w diecie niemowląt z fenyloketonurią

kawa z ekspresu
Source: en.wikipedia.org
Pojawia się raz na kilkaset żywych urodzeń. Jest dziedziczona. Zalicza się ją do grona schorzeń rzadkich. Niezmiernie szybko postępuje wywołując dużo poważnych zmian w całym organizmie człowieka, przede wszystkim zaś w ośrodkowym układzie nerwowym.


Na czym polega fenyloketonuria? To zaburzenie metabolizmu aminokwasów, a ściślej mówiąc fenyloalaniny.

Jak opiekować się osobą starszą? Jakiego typu działania podjąć, żeby czuła się ona dobrze?

uslugi pielęgniarek
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com
By w optymalny sposób wspierać osobę w podeszłym wieku i poprawić jakość jej życia co dzień, wspomagając w codziennych czynnościach i zachęcając ją do aktywności fizycznej, należy zachować równowagę między czynnościami pielęgnacyjnymi a swoim życiem. Dobre jest również zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi opiekowaniem się osobami starszymi. Opiekowanie się seniorem z pewnością do łatwych nie należy, jednak, kiedy zapamiętamy parę ważnych reguł bez wątpienia damy sobie radę z tymi obowiązkami.

Skuteczny sposób na intymne dolegliwości pań

Dobroczynne właściwości żółtego sera
Author: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Source: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Sporo kobiet boryka się z problemami okolicy intymnej. czasem są one skutkiem wieku albo chorób. Na szczęście nowoczesna medycyna proponuje skuteczne wyjście z tej sytuacji.


Dobroczynne właściwości żółtego sera
Author: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Source: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Pomimo generalnie rosnącej otwartości polskiego społeczeństwa w dalszym ciągu jest parę spraw, o jakich się nie mówi.

Jakie są najpopularniejsze sporty wyczynowe?

Sport zimowy
Author: Zach Dischner
Source: http://www.flickr.com
Ludziom potrzeba czasami jakiegoś oderwania się od rzeczywistości. Szukają oni wyczynowych sportów, poprzez które odpręży się oraz doświadczy wspaniałych chwil. To, jaki sport ekstremalny się wybiera zależne jest tylko od upodobań danego człowieka i jego fizycznych predyspozycji. Niestety nie wszyscy mogą i chcą wykonywać sporty niebezpieczne, a jednak kochają sportowe emocje oraz dreszczyk rywalizacji.

Jak dbać o uzębienie? Podstawowe wytyczne

klinika stomatologiczna
Author: Sxc.hu
Source: Sxc.hu
Promienny uśmiech prezentujący bielusieńki ząbki to nie tylko przymiot człowieka sukcesu, lecz też mrzonka niejednej z nas.


Profilaktyka próchnicy oraz pozostałym schorzeniom zębów polega za każdym razem na tym samym – najistotniejszą rolę gra tu codzienna higiena jamy ustnej.

W jaki sposób możemy bezpiecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów po świętach ?

święty mikołaj fitness
Source: flickr.com
Obecnie ludzie coraz częściej zwracają uwagę na styl życia, jaki prowadzą. Długi czas temu bowiem odkryto, że to, co człowiek je, ile ruchu zażywa na co dzień i tak dalej ma duży wpływ na jego stan zdrowia. A co z tym związane, ma to wpływ również na jego samopoczucie. Szuka się więc rozmaitych sposobów na przedłużenie życia i zachowanie dobrego zdrowia. Niezwykle istotną rolę odgrywa tu sposób odżywiania się. Dlatego wymyślono rozmaite diety.

Surowe warzywa i owoce nie tylko do zjedzenia? – czyli jak udekorować stół na domowe party

Warzywa na półmisku
Author: with wind
Source: http://www.flickr.com
Ogólnie pojęta żywność ekologiczna cieszy się w chwili obecnej niemałą popularnością w naszym kraju, pomimo tego, że jeszcze stosunkowo niedawno była ona tutaj raczej mało znana. Trudno jednak jest się temu dziwić, bowiem wystarczy po prostu zainteresować się nią odrobinę bliżej aby w mgnieniu oka przekonać się o tym, że rzeczywiście jest ona doskonałą propozycją dla każdego, kto tylko pragnie faktycznie prawidłowo się odżywiać i dbać dzięki temu o swoje zdrowie. Przecież współczesne produkty spożywcze z którymi spotkamy się w sklepach są dosłownie wypełnione różnymi środkami chemicznymi, które raczej niezbyt dobrze oddziałują na nasz organizm. Jednocześnie taka żywność jest wolna od wszystkich tego typu składników, i w każdym przypadku produkuje się ją praktycznie jedynie z wykorzystaniem naturalnych, dobrych dla nas rzeczy. Z pozoru wygląda na to, że sam tylko dostęp do tych produktów nadal jest dość trudny, a same ich ceny w każdym wypadku będą bardzo wysokie, co jednak znacznie mija się prawdą, gdyż należy jedynie odszukać właściwe miejsce do kupowania czegoś takiego.

Na problemy z kręgosłupem

przychodnia lekarska
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Zdrowie to taka branża na którą tak jakby nigdy nie powinno braknąć pieniędzy. Przecież rozchodzi się w tym momencie o to, że jakby nie patrzeć jeśli pieniędzy zabraknie, zdrowie i życie Polaków będzie bardzo zagrożone. W żadnym wypadku nie możemy w takim razie dopuścić do tego by nasze zdrowie, może nawet życie, było chociażby minimalnie zagrożone. Trzeba zwrócić uwagę, że jeżeli w rachubę wchodzi akurat polska służba zdrowia, generalnie nierzadko jedynym ratunkiem jest niestety skorzystanie z prywatnych usług. Wiadoma sytuacja: często kolejki do chociażby rehabilitantów są przeraźliwie długie.

Nietypowe techniki kuracji - co należy wiedzieć o hipoterapii?

konie
Author: Krzysztof Szustka
Source: Integer S.A.
Gdyby przeprowadzić sondę uliczną i zadać pytanie, którą porę roku najbardziej lubimy, zapewne najwięcej odpowiedzi „za” padłoby na okres letni. Nic dziwnego, no jakżeby inaczej właśnie w tę porę można robić prawie wszystko, nie dość, że nie musimy się specjalnie ubierać (choć wiele kobiet byłaby odmiennego zdania), to jeszcze dodatkowe profity, jak piknik na łonie natury, spacer czy kąpiel w jeziorze, są bezproblemowo osiągalne. Tak to jest z ciepłym okresem, dlatego wiosna mogłaby w przeprowadzonym rankingu być tuż za latem. A co z pozostałymi porami? Wielu z nas lubi zimę, a jesień jedynie, gdy prezentuje się, jak „nasza polska złota jesień”. Obcowanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie ważne. Uczy, rozwija wrażliwość, posiada moc przełamywania barier. Hipoterapia w częściowo zmienionej postaci niż współcześnie, funkcjonuje od czasów starożytnych.

Pages