kontakt

Artykuły - strona główna

7 sposobów na pozbycie się jąkania

przygnębiona dziewczynka
Author: Colby Stopa
Source: http://www.flickr.com
Jąkanie się to schorzenie z którym naturalnie można, a nawet należy postarać się skutecznie walczyć. Zwłaszcza jest to odezwa do wszystkich rodziców, którzy dostrzegli u własnej pociechy spore problemy z poprawnym wysławianiem się. Jeśli odpowiednio wcześnie rozpoczniemy walkę, powiększamy szanse na 100% pożegnanie się z nieustannym jąkaniem. Można zaryzykować twierdzenie, że tylko w razie wielkich zaburzeń ciężko będzie coś skutecznego zdziałać. Zasadniczo jest tak, iż jąkanie jest najzupełniej uleczalne. Nigdy nie można założyć najgorszego scenariusza!

Przypadłości jakich części ciała może leczyć laryngolog i jak może wyglądać wizyta u tego typu lekarza?

seniorzy
Author: Random Retail
Source: http://www.flickr.com
Jeśli Ty albo któryś z Twoich bliskich ma kłopoty z chrapaniem lub np. zapalenie gardła albo krtani bądź niedosłuch, to lekarzem, który z pewnością mógłby mu dopomóc jest otorynolaryngolog.

Co może nam zaoferować ośrodek odwykowy?

jogging
Author: Sam Howzit
Source: http://www.flickr.com
Potrzeba zaznaczyć, że uzależnienie jest trudnym wydarzeniem, w które wciągnięci są też najbliżsi osoby złapanej w nałóg. Przez to należy poszukiwać rozwiązań, które pozwolą się uwolnić od tego calutkiej rodzinie, a co się z tym łączy, które sprawią, że wszystko powróci na odpowiednie tory.


Czy posiadamy już wybrany ośrodek terapii uzależnień?


Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że są ośrodki, w których osoby uzależnione będą w całości odizolowane od świata oraz takie, w których ten kontakt ze światem zewnętrznym będzie naprawdę duży.

Wsparcie dla dzieci w szkołach i terapie psychologiczne dla opiekunów

Konsultacja z psychologiem
Author: Mike Renlund
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach w szkołach, zarówno podstawowych jak również ponadgimnazjalnych klasy często odbywają lekcje ze szkolnym psychologiem. We wszystkich szkołach pracuje taka osoba, której pracą jest zapewnianie wsparcia młodym uczniom.

W jaki sposób skutecznie walczyć z jąkaniem się własnej pociechy?

Drogie Mamy, odpoczywamy!
Author: Miejsca Dzieci
Source: Miejsca Dzieci
Jąkanie się to schorzenie z którym jak najbardziej można, a może nawet należy starać się skutecznie walczyć. W szczególności to odezwa do rodziców, którzy dostrzegli u swojej pociechy spore problemy z wysławianiem się. Jeśli odpowiednio wcześnie rozpoczniemy walkę, zwiększamy szanse na 100% pożegnanie się z jąkaniem. Można zaryzykować twierdzenie, że wyłącznie w przypadku ogromnych zaburzeń ciężko będzie coś sensownego zdziałać. W zasadzie jest tak, iż jąkanie jest całkowicie uleczalne. Nigdy nie należy zakładać najgorszego scenariusza!

Laserowa korekcja wzroku ile kosztuje oraz czemu należy w nią zainwestować?

wzrok
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Niedoskonałości wzroku są wielce powszechnym zjawiskiem, najpopularniejszą rodzajem konfrontacji z tymi niedoskonałościami jest noszenie szkieł albo nakładanie soczewek. Jednak obie opcje nie są idealnym sposobem, bo nie likwidują wady, a wyłącznie pozwalają z nią egzystować.