Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Praktyczny ranking lekarzy

Artykuły - strona główna

Kobieta u lekarza
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Serce mamy tylko jedno. Choć podatne na egzystencjalne bolączki, do jakich zaliczyć można choroby, oraz zawody sercowe, pulsuje w najlepsze i nie zamierza przestać. Co jednak, gdy coś zaczyna się dziać, coś co nas martwi, coś nienaturalnego, zagrażającemu naszemu poczuciu bezpieczeństwa? Najpierw zastosowujemy swoje znane sposoby: zioła na ukojenie, trochę ruchu, gdy to nie skutkuje ze zgrozą chwytamy się za serce i idziemy do specjalisty – kardiologa. Na ocenę jakości usługi oddziałuje kilka czynników, z których większość jest zdecydowanie subiektywna. Każdy odrobinę w inny sposób odczuwa działania drugiej osoby, posiada inne oczekiwania co do efektów czy przebiegu leczenia.

Różnice w interpretacji elementów usługi jaką jest leczenie sprawiają, że raczej trudno jednoznacznie ją ocenić. Pomocne są poddające się obiektywnej ocenie punkty jak doświadczenie doktora czy celność w orzekaniu rodzaju choroby i wybieraniu terapii. Świetnym rozwiązaniem byłoby posiadanie zarówno wyników oceny obiektywnej jak i poszczególnych opinii pacjentów, ale skąd je wziąć?.
szpital
Author: Serge Tanet
Source: http://www.flickr.com
Nie ma żartów i nigdy nie było. Od zawsze serce było stawiane w centralnej części, jako najważniejszy człowieczy organ.

Zdradzają to na przykład ścienne malunki z epoki kamienia. Już też Grecy, Rzymianie czy Chińczycy żywo emocjonowali się tego typu tematem. Seneka zauważył, iż ból w sercu nie jest zwyczajny, jak w pozostałych dolegliwościach. Jeśli zaś chodzi o serce powinno się liczyć się z ewentualnością śmierci. Kardiologia, jako nowoczesna nauka powstała w roku 1628.

Stało się to po publikacji dzieła o odnalezieniu cyrkulacji krwi, które odnalazł Willam Harvey. Kilka lat temu najważniejszym źródłem wiedzy na temat poziomu opieki zdrowotnej w konkretnym miejscu byli znajomi. Łatwo było usłyszeć na przykład od babci z Krakowa: „Jeśli potrzebny Ci dermatolog Kraków jest jedynym miastem, w którym można go szukać!”. Jednak tego typu danych z najbliższego otoczenia było mało i co gorsze nierzadko okazywały się sprzeczne ze sobą. Nawet gdy doskonale znamy własny organizm, mamy pewność, że jest zdrowy i odporny, w innym klimacie może spłatać nam figla.

A ostatnie czego chcemy to na pewno pobyt w szpitalu i powrót do domu z egzotyczną chorobą. Z tego powodu właśnie weźmy pod uwagę szczepienia już na etapie planowania podróży. Oczywiście nie podejmujmy decyzji samodzielnie. Decyzję o szczepieniach ostatecznie musi podjąć lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i badaniach. obecnie w wielkich ośrodkach miejskich, nie tylko w Warszawie, ale i we Wrocławiu, w Gdańsku (dobry kardiolog Gdańsk) czy Krakowie ludzie biegają w najlepsze. Nie tylko młodzież, też ci w średnim wieku. To świetny prognostyk, iż przyszła nowa era – dbania o cenny skarb – serce.