Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Czy sport jest w dzisiejszych czasach pobieżną dyscypliną życia?

Artykuły - strona główna

Konie
Author: ime
Source: http://www.sxc.hu
Hodowla koni niewątpliwie cieszy się w naszym kraju bardzo długą tradycją, a te niesamowite zwierzęta przez całe stulecia odgrywały niezwykle istotną rolę w samej tylko polskiej wojskowości. Również i w obecnych czasach znajdziemy u nas znaczne grono miłośników jazdy konnej, i raczej nie ma w tym niczego szczególnie dziwnego, bo faktycznie może to być świetny sposób na spędzanie swojego wolnego czasu dla każdego z nas. Z jednej strony zapewniamy sobie dzięki temu dawkę ruchu na świeżym powietrzu, a jednocześnie taka aktywność jest niezwykle relaksująca. Musimy wiedzieć również i o tym, że konie to niesamowicie inteligentne zwierzęta które potrafią wyjątkowo mocno przywiązywać się do ludzi, co bez wątpienia powoduje, że obcowanie z nimi jest jeszcze przyjemniejsze.

Jeżeli ktoś zatem chciałby samemu spróbować swoich sił w czymś takim to należy wiedzieć o tym, że wcale nie trzeba od razu kupować własnego konia, aby móc po prostu pobyć trochę w siodle. Obecnie właściwie w każdym regionie swoją działalność prowadzi przynajmniej jedna rzeczywiście profesjonalna stadnina koni do której będziemy mogli się po prostu wybrać, aby pod opieką wykwalifikowanych opiekunów spróbować swoich sił w czymś takim.
Jazda konna, zawody jeździeckie
Author: Doha Stadium Plus Qatar
Source: http://www.flickr.com
Eksperci wybitnie jednoznacznie pokazują, że niesłychanie mocno na swoim znaczeniu przybrały zmagania sportowe z udziałem zwierząt. W tym miejscu mowa oczywiście o takich sportach jak sportowa jazda konna.

Praktyka pokazuje nam, że wybitnie mały odsetek naszej społeczności radzi sobie z tym sportem, skutkiem tego niejednokrotnie jest nam potrzebna nauka jazdy konnej (www.stajniaiskra.pl/art/42/nauka-jazdy-konnej.html). W tym miejscu oczywiście pożądane byłoby dodać, że stadnina koni na pewno jest nam w stanie zagwarantować tego rodzaju naukę, w następstwie tego też jeżeli tylko pragniemy nabyć tę umiejętność to bez wątpienia musimy się tam udać (http://stajniaiskra.pl/). Jak każda umiejętność, także jazda na koniu będzie bezsprzecznie wymagała od nas poświecenia pewnej dozy czasu, w takim razie też z pewnością na początku możemy poczuć się zrażeni, pomimo tego to tylko początkowe mniemanie. Nie każdy złapie bakcyla, szczególnie osoba, która dużo waży pewnie nie będzie lubiła jazdy konnej. A zresztą koń także nie byłby szczęśliwy...

Jednak prawda jest taka, że przynajmniej nie powinniśmy założyć, iż jazda konno to zabawa dla elit, ewentualnie nastolatków. Typowy Nowak, choć dużo częściej kobiety tym się interesują, również spokojnie będzie miał okazję poczuć się jak dżokej z wieloletnim stażem. Może to zabrzmi odrobinę banalnie, ale jeśli czegoś pragniemy, to po prostu nie ma przed nami granic. W przypadku jazdy konnej nie możemy myśleć, że to coś specjalnie niecodziennego, niszowego.
konie w zimie
Source: flickr.com
Powinniśmy pamiętać, że stadniny koni są zadbane, a instruktażem dzieciaków nie trudnią się całkowici nowicjusze (http://www.stajniaiskra.pl/art/27/uroczystosci-i-imprezy-okolicznosciowe.html).

Zatem to doskonale pokazuje, iż każde dziecko będzie radosne i będzie miało zapewnione bezpieczeństwo! Rozejrzymy się za stadninami działającymi w naszym regionie, rzetelnie przekonajmy się, które dbają o konie i dzieci, a potem sprawmy dla własnej pociechy wielką niespodziankę. Całkowitej pewności i tak mieć człowiek nie może, lecz ciężko zakładać, że akurat taka forma spędzania ferii nie będzie podobała się dla naszego dziecka. Cóż, podejmijmy ryzyko, a zobaczymy jak to się potoczy. Zapewne będzie dobrze.