Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Pływanie kajakiem to ciągle popularna forma odpoczynku

Artykuły - strona główna

wycieczka kajakiem
Author: Trevor Mattea
Source: http://www.flickr.com
To straszne, gdy w czasie gorącego weekendu, np. w połowie sierpnia, zamiast odpoczywać w fajnym miejscu, niestety pracujemy lub najzwyczajniej siedzimy w mieście. A może by tak najzwyczajniej w świecie pojechać na Mazury? Należy się pośpieszyć, ponieważ wzrasta moda na Krainę Tysiąca Jezior, także wśród zagranicznych turystów, a więc bardzo możliwe, że za jakiś okres czasu Mazury, chociaż ciągle piękne, raczej nie będą aż tak dziewicze, nieodkryte. Czymś w szczególności godnym zainteresowania są choćby spływy kajakowe - gdy pogoda majowa dopisze, naprawdę nie ma żadnego kłopotu z tym, aby wreszcie trochę popływać kajakiem.

Bardzo lubię kajaki - szczególnie samodzielne kajakowanie jest niezwykłe. Na Mazurach znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych, a więc zasadniczo trafienie na wypożyczalnię kajaków nie stanowi chociażby niewielkiego problemu. Na co trzeba zwracać własną uwagę, jeżeli rozglądamy się za wypożyczeniem kajaku? (strona firmy) Bardzo istotny jest dobór odpowiedniego sprzętu. W sumie jest to główny i jednocześnie najistotniejszy element, jaki przekłada się na wygodę w trakcie spływu.

Kajaki są wytwarzane w różnych rozmiarach i również w różnych kształtach. Bywa tak, że na pierwszy rzut oka nie zauważa się wielkich różnic, lecz płynąc jest możliwość odczuć naprawdę sporą różnicę na korzyść albo w przypadku złego dobrania kajaku na minus.
Bory Tucholskie
Author: Szymon Nitka
Source: www.flickr.com
W takim wypadku warto konsultować się z profesjonalistami, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób dopasować kajak do ciała każdej osoby i także do wagi. Wypożyczalnia kajaków oprócz tego, że świadczy usługi w formie udostępniania kajaków, to bardzo często również prowadzi serwis sprzętu tego rodzaju i też doradza w dobraniu odpowiedniego typu kajaku, który wpłynie na zdecydowanie lepszy komfort pływania (zachęcamy do zajrzenia na www.kaylon.pl).

Dobrze jest na spływ pojechać sporą grupą dobrych znajomych. Dobrze jest rozejrzeć się za ludźmi, czy klubami zajmującymi się organizacją spływów, wówczas po prostu przybywamy na miejsce, zabieramy sprzęt, kamizelki ratunkowe i mapę i nie musimy się martwić takimi kwestiami jak na przykład wypożyczanie kajaków. Naturalnie powinniśmy zadbać o to by wziąć ze sobą namioty, śpiwory i prowiant - wszystko doskonale chronione przed wilgocią. Musimy zabezpieczyć się na wypadek, kiedy zaliczymy wywrotkę i będziemy musieli ratować ekwipunek.

Jeżeli zabezpieczymy go porządnie będziemy mieli pewność, że nasz wakacyjny dom nie będzie przypominał mokrej ścierki. Spływy kajakowe to idealny sposób na wakacyjny wyjazd. Oczywiście to sport, który wymaga używania mięśni, kondycji i bardzo dużo zdrowego rozsądku i trzeźwego myślenia. Rzeki są nieprzewidywalne i trudne do opanowania, czasem wystarczy jeden nieprzemyślany ruch i wypadek gwarantowany.

Przemyślmy zatem dobrze, czy jesteśmy chętni by mocno się zmęczyć, zabłocić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i dodatkowo mieć z tego radość. Wspaniałe widoki, ciche zakątki i poczucie przygody rekompensują niedogodności. Kajaki to doskonały sposób na wakacje! Zatem udaj się nad wodę i zdecyduj się na wypożyczanie kajaków.