Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Na czym opiera się dieta dr Budwig?

Artykuły - strona główna

Między innymi propozycjami to właśnie coraz bardziej znana dieta dr Budwig, która jest znacznie zbilansowana i zalecana przy wielu chorobach, znalazła spore grono zainteresowanych. Dietetyczny olej poleca się przyjmować też w postaci pasty na bazie chudego sera. O ile to możliwe, trzeba wykluczyć z diety produkty wysoko przetworzone. Korzystnym pomysłem jest również zamiana szeroko dostępnego białego pieczywa na ciemne. Niezmiernie istotne jest również to, by zupełnie wyeliminować przyjmowanie tłuszczów odmiennych niż te zawarte w oleju lnianym.

Może to bowiem przyczynić sie do nadmiernego tycia, jak również w znacznym stopniu osłabić skuteczność całej diety. Zgodnie z radami samej doktor, oleje tego rodzaju charakteryzują się leczniczymi właściwościami. Należy je trzymać w temperaturze do 10°C, ponieważ jedynie w takich warunkach zachowują pełną wartościowość. Jest to wyjątkowo istotne przy olejach oryginalnych, ponieważ podrabiane przygotowywane są z nasion GMO. Tak zwany olej budwigowy, którego nazwa pochodzi od nazwiska autorki tej diety, jest przygotowany w specjalnym termicznym opakowaniu.

Olej lniany (olej lniany w serwisie oleofarm.pl) w trakcie przestrzegania diety przyjmuje się w różnych dawkach. Ich wielkość zależy przede wszystkim od stanu zdrowia. Dla ludzi zdrowych jest to kilka łyżek oleju na dzień. Z uwagi na postać oleju dobrze jest przyjmować go w innej postaci niż naturalna. Dieta dr Budwig zaleca przyjmowanie oleju w formie pasty.

Sporządza się ją mieszając olej z chudym twarogiem. Tak przystosowany olej wchłania się o wiele lepiej niż w naturalnej postaci. Jest także o wiele bardziej apetyczny. Dla ludzi chorych zalecane jest przyjmowanie mniejszych dawek oleju. Istotne jest, by w każdej sytuacji pamiętać o wyeliminowaniu tłuszczów zwierzęcych i innych z codziennego jadłospisu. Tłuszcze są niezwykle istotne do wchłaniania się witamin, więc warto zwracać uwagę na ich właściwe dawki na co dzień.

Proponowany przez doktor olej budwigowy to bogate źródło kwasów omega-3, które pozwalają na przyjęcie wartości odżywczych z jedzenia. Są swego rodzaju transporterem, bez czego właściwe samopoczucie jest niemożliwe. Bez kwasów omega-3 czujemy się ospali, co może zmienić się w nieustanne zmęczenie. Taka dolegliwość paraliżuje każdy dzień, a w rezultacie prowadzi do wielu groźnych chorób. Napisano dużą liczbę publikacji w temacie pozytywnego działania diety dr Budwig.

Wiadomo także, że stosuje ją dużo osób chorych na choroby nowotworowe. Korzystnego działania w schorzeniach tego typu do tej pory wystarczająco nie udowodniono. Dieta ta wpływa jednak bardzo korzystnie na samopoczucie wielu pacjentów, chorych na różnorodne dolegliwości. Wynika to z pewnością z faktu, że olej budwigowy (tu więcej: olej budwigowy w serwisie oleofarm.pl) jest bardzo bogatym źródłem kwasu omega-3, który jest niezwykle ważnym elementem dla całego ludzkiego organizmu. Warto również dodać, że dietę opartą na oleju budwigowym dobrze jest stosować przez całe życie, ponieważ czasowe wdrożenie nie będzie miało tak pozytywnych i trwałych efektów.