dziecko

Artykuły - strona główna

Jak namówić dzieci do założenia aparatu ortodontycznego? Nie jest to oczywiście prosta sprawa!

jedzenie
Author: Kupiec
Source: Kupiec
Nakłonienie dziecka do założenia aparatu ortodontycznego lub okularów niewątpliwie nigdy nie jest prostą kwestią - zazwyczaj dzieci nie rozumieją w ogóle, że takie rzeczy robi się dla ich dobra, ale patrzą na nie bardziej przez pryzmat brzydkiego wyglądu i przytyków ze strony innych dzieciaków.

Ogromny wybór ubranek dla dzieci, dzięki jakim dzieci zaprezentują się codziennie wspaniale

niemowlę
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Aktualnie jest możliwość zetknąć się z tak sporym wachlarzem ubranek dla dzieci, iż faktycznie każdy bez wyjątku będzie zadowolony z tego, co wybierze dla własnego podopiecznego. Trzeba dlatego skrupulatnie obmyślić, co mamy ochotę nabyć i wybrać tę markę, która jest w największej mierze ceniona oraz która znana jest z tego, że ma do zaoferowania sporej jakości ubranka.

Ginekolog Bielsko-Biała podejmuje się leczenia różnych schorzeń.

wizyta u lekarza
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Ginekolog to naprawdę istotny doktor
Należy sobie wydawać sprawę z tego, że ginekolog to ważny doktor, bo sprawdza najbardziej osobiste miejsca naszego ciała, zatem powinniśmy posiadać do niego całkowite zaufanie oraz nie możemy się go obawiać. Im więcej będziemy z nim rozmawiać, tym prościej będzie nam zapytać nawet o najbardziej delikatne kwestie, które mają możliwość się okazać ważne dla naszego życia.

Rodzaje korygowania wad wymowy u dzieci

Mowa
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Przede wszystkim to właśnie od rodzica zależy, czy dziecko będzie miało kłopoty z jąkaniem w kolejnych latach. Różnego rodzaju, proponowane przez najlepszych logopedów ćwiczenia na jąkanie pozwolą niezwykle szybko wyszukać rozwiązanie trudnej tak dla dziecka, jak i dla rodzica sytuacji. Sprawdzone sposoby walki z niewłaściwą artykulacją różnych głosek u dzieci są często stosowane, w dodatku z sukcesem. Kłopot jąkania u dzieci zauważony już na początku pozwala na pełne pozbycie się tej nieprzyjemnej przypadłości.

We współczesnym społeczeństwie utarł się pogląd, iż osoba, która ma jakiekolwiek problemy ze swoją osobowością bądź zachowaniem powinna udać się po poradę do psychologa.

psycholog
Source: flickr.com
W dzisiejszych czasach utarł się pogląd, że osoba, która ma jakiekolwiek problemy ze swoją osobowością bądź zachowaniem musi udać się na wizytę do psychologa. Zrodziła się już nawet swego rodzaju moda na to, żeby osoby bardziej znane posiadały swoich prywatnych psychologów.

W jaki sposób możemy zadbać o własne dziecko?

Author: timsamoff
Dzisiaj naprawdę często to jest tak, że rodzice niemal wariują na punkcie własnego dziecka. Tzn. za bardzo o nie chcą dbać. To co prawda nic złego, ale powinniśmy wiedzieć, że nasze dziecko będzie przez jakby nie patrzeć niedużą część swojego życia pod 100% naszą opieką. A więc trzeba w jakiś sposób przygotować je do typowego życia. W wielu przypadkach rodzice niejako zapominają o tym. To sprawia, że mamy bardzo wielu ludzi, którzy choć powinni mieć już swoją rodzinę, to w dalszym ciągu mieszkają z rodzicami. Naturalnie trzeba wziąć jeszcze poprawkę na to, iż poprzednie pokolenie nie zostawiły młodym zbyt poukładanego świata.

Autyzm a Zespół Aspergera to inne zaburzenia. Te dwa zaburzenia się różnią, chociaż wiele osób o tym nie wie

Dziecko i rodzic, chłopiec
Author: Monthly_M
Source: Fotolia
Jak w każdej epoce, tak i aktualnie przychodzą na świat dzieci z autyzmem lub Zespołem Aspergera. W Polsce jedni, jak i drudzy odbierani są tak samo, chociaż obie przypadłości znacznie się od siebie różnią. Niestety, niska świadomość i brak wiedzy na ten temat są na niskim poziomie, a wszystko to przez brak zrozumienia czy chęci poznania świata tak funkcjonujących dzieci. W tym artykule spróbujemy trochę przybliżyć tą tematykę, udzielić odpowiedzi na pytanie czym są te dwie przypadłości?

5 obowiązkowych rzeczy dla noworodków

pieluszki wielorazowe
Author: GoGreen Telas
Source: http://www.flickr.com
Współczesne pieluchy wielorazowe są przychylne dla otoczenia, zdrowsze dla Twojego malucha i w kluczowym rozrachunku dużo bardziej opłacalne. Ich zastosowanie właściwie nie jest takie zawikłane, jakby się poniektórym mogło wydawać. Kieszonki różnych wytwórców są obecne na rynku od jakiegoś czasu. Ich budowa jest niezwykle zbliżona. Odmienności pojawiają się w sugerowanej barwach, wykończeniu otulacza, jego spięcia i zestawu wkładów.

W jaki sposób skutecznie walczyć z jąkaniem się własnej pociechy?

Drogie Mamy, odpoczywamy!
Author: Miejsca Dzieci
Source: Miejsca Dzieci
Jąkanie się to schorzenie z którym oczywiście można, a nawet trzeba postarać się jakoś walczyć. Szczególnie to odezwa do rodziców, którzy zauważyli u własnej pociechy znaczące problemy z poprawnym wysławianiem się. A jeżeli odpowiednio wcześnie zaczniemy walkę, zwiększamy szanse na całkowite pożegnanie się z nieustannym jąkaniem. Można śmiało powiedzieć, że tylko w przypadku ogromnych zaburzeń trudno będzie coś skutecznego zdziałać. W zasadzie sytuacja jest taka, iż jąkanie jest w zupełności wyleczalne. W żadnym razie nie można zakładać najgorszego scenariusza!

Dbamy o dziecka: metody wspierania rozwoju oraz rehabilitacji dzieci

lekarz
Author: Krzysztof Pędrys
Source: http://www.flickr.com
Dziecko już od pierwszych chwil swoje życia powinno uczyć się odpowiedniego odbierania bodźców z z zewnątrz oraz należytych mechanizmów ruchowych. Stąd ogromna popularność zajęć z integracji sensorycznej oraz terapii Bobath.

Jakie zadania ma psycholog dziecięcy i jak znaleźć najlepszego fachowca? W jakiej sytuacji warto skorzystać z takich usług?

psycholog
Author: Ion Chibzii
Source: http://www.flickr.com
Psycholog dziecięcy pracuje z najmłodszymi i ich rodzinami. Można od niego oczekiwać, iż będzie miał bardzo dużą wiedzę i umiejętności z dziedziny pracy z dziećmi. Specjalista takiego rodzaju ma wykształcenie, dzięki jakiemu może wykonywać ten zawód.

Dzisiejsza moda męska - w jaki sposób szukać pomysłów?

kobieta z torbami zakupowymi
Author: "PictureYouth"
Source: http://www.flickr.com
Obecnie jest sporo miejsc i sklepów, które pozwalają przyodziać nie tylko siebie, lecz również brzdąca korzystnie i tanio. Wystarczy odrobina fantazji, dobrego gustu do tego odrobinę czasu i ochoty, by malec wyglądał zawsze modnie.

Badania prenatalne - co należałoby o nich wiedzieć?

Obraz z usg
Author: Hammerin Man
Source: http://www.flickr.com
Badania prenatalne jeszcze parę lat temu były wprost niemożliwe do wykonania, niemniej jednak teraz medycyna ogromnie się rozwinęła, więc można z powodzeniem robić badania płodu w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego. Takie badania mogą wykryć spore wady i choroby genetyczne u nieurodzonego jeszcze dziecka, takie jak przykładowo zespół Downa czy też niepoprawności chromosomów.

W jaki sposób postępować z nadmiernie ruchliwym dzieckiem - parę przydatnych wskazówek

terapia
Author: EIFL
Source: http://www.flickr.com
Przyczyny zespołu nadpobudliwości psychoruchowej są skomplikowane. Na pojawienie się symptomów ADHD mają wpływ skłonności genetyczne, a także wystąpienie swoistych składników zewnętrznych. Nie zostały opracowane takie rodzaje kuracji, które kierowałyby do całkowitego wyleczenia ADHD.

Kłopoty z dzieckiem - warto poprosić fachowców o pomoc -zobacz więcej

dzieci
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
Każdy człowiek może wymagać wsparcia, opieki, troski, życzliwego słowa, jednak to nasze dzieci są najbardziej bezbronni pod tym względem, dlatego też w każdym dniu należy dbać o to, by niczego im nie brakowało. To my – rodzice – powinniśmy troszczyć się o swoje pociechy i obserwować to, jak i czy w prawidłowy sposób się rozwijają. Rzecz jasna, jako opiekunowie swoich podopiecznych nie będziemy zapewne idealni, bowiem nie jest to raczej możliwe, niemniej w ramach swoich możliwości winniśmy całkowicie wspierać swoje dzieci.

Opieka nad dzieckiem od urodzenia

Wegetarianizm, dziecko
Author: Primavika
Source: Primavika
Urodzenie się dziecka jest ogromną zmianą w każdej rodzinie. Jest to szczególnie przełomowe wydarzenie, gdy pojawia się pierwsza pociecha. Świeżo upieczeni rodzice nierzadko nie do końca mają wiedzę, jak się z dzieckiem obchodzić i w jaki sposób się nim opiekować. Do tego z kolei potrzeba nie tylko zdolności, ale także zbioru pomocnych przedmiotów.

Zagwarantowanie dzieciom takiej zabawy, jaka będzie uczyć i rozwijać

dziecko
Author: Valentina Yachichurova
Source: http://www.flickr.com
Małe dzieci uwielbiają się bawić, to wiadomo wszystkim dorosłym. I rolą dorosłych jest zapewnienie im zabawy, która będzie uczyć i rozwijać, a jednocześnie będzie bezpieczna. Najlepsze będą do tego placyki zabaw, przede wszystkim zapewniając sporo doskonałej zabawy, a po drugie zachęcając dzieci do poruszania się na świeżym powietrzu, czego niestety często dzieciom brakuje. Jednak żeby taki plac był bezpieczny, to należy wyposażyć go w odpowiednie zabawki. Nasze przepisy szczegółowo precyzują, jakie założenia musi spełniać każda zabawka, aby używana być mogła przez dzieci.

Zabawki dla dzieci są możliwe do kupienia dosłownie w każdym większym punkcie zwanym supermarkecie

Pluszowy miś
Author: Boska’s Teddies
Source: Boska’s Teddies
Ale nie zapominajmy, iż są to także przedmioty, jakie muszą spełniać zdecydowanie wyższe oczekiwania, aniżeli tylko to, aby były kolorowe i hałasujące. Jeśli chcemy dać coś swojemu dziecku, to powinniśmy posiadać gwarancję, że jest to wykonane ze sprawdzonych surowców. Dlatego opłaca się jest odwiedzać sklep z zabawkami online, jaki będzie posiadał wszystkie wymagane certyfikaty.

Pages