Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Ćwiczenia aerobowe

Artykuły - strona główna

człowiek podczas biegania
Author: Georgie Pauwels
Source: http://www.flickr.com
Drewno będąc naturalnym surowcem jest bardzo chętnie wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach. Trwałe, lekkie i bardzo wytrzymałe świetnie sprawdza się w najróżniejszych elementach konstrukcyjnych wielu różnych budynków, a także jako materiał wykończeniowy. Ale drewno wystawione na oddziaływanie czynników zewnętrznych takich jak deszcze, śniegi czy słońce szybko mogłoby ulec uszkodzeniom, więc konieczne jest użycie odpowiedniego zabezpieczenia. W pierwszej kolejności drewno trzeba zabezpieczyć przed wszystkim, co będzie chciało je zjeść, czyli grzybami, pleśniami i owadami. Do tego celu są używane impregnaty, czyli środki chemiczne, którymi pokrywa się surowe elementy przed kolejnymi etapami malowania.

Impregnaty są albo bezbarwne albo w jednym z paru barw, zależnie od tego, jakim sposobem drzewo będzie dalej wykańczane. Poza ochroną przed owadami impregnaty zabezpieczają również wierzchnią warstwę przed zewnętrznymi czynnikami, przez co w wielu przypadkach może wystarczyć tylko ich zastosowanie, bez dodatkowego malowania. Rzecz jasna drewno nasycone samym impregnatami nie będzie się prezentować zbyt efektownie, dlatego też po ochronnych warstwach przychodzi kolej na warstwę lakieru. Niekiedy używa się najlepsze grunty, które mają wyrównać strukturę drewna i przygotować je jeszcze lepiej pod końcowy lakier. Do malowania drewnianych elementów wykorzystuje się dwa typy środków.

Do pierwszego rodzaju należą bejce, które dają matową powierzchnię, i czasami należy jeszcze elementy malować lakierem bezbarwnym. Jeśli ktoś nie chce się bawić w wielokrotne malowanie, to może zdecydować się na konserwacyjne lakierobejce, którymi wystarczy wymalować dwukrotnie i powierzchnia będzie gotowa.
Jogging
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Można także uprawiać pływanie, gimnastykę, wspinaczkę czy też kolarstwo. Rehabilitanci doradzają, by w swej nasza aktywność fizyczna była jak najbardziej zróżnicowana. Mówią, że optymalne jest przeplatanie różnego typu ćwiczeń, tak by na przykład dwa dni w ciągu tygodnia biegać, dwa dni gimnastykować się w jakikolwiek sposób a dni tygodnia pozostawić na regeneracje.

Jeżeli faktycznie zdecydujemy się na zróżnicowane ćwiczenia, warto by było tą sprawę dokładnie obmyślić. Dobrym pomysłem dla biegaczy są jakieś inne ćwiczenia aerobowe. Taki sport nie jest nadmiernym obciążeniem dla organizmu. Najlepiej ćwiczyć w taki sposób, by płuca mogły nadążyć dostarczać tlen do mięśni. Ponieważ bieg także zalicza się do ćwiczeń tlenowych, najlepiej byłoby z tej grupy ćwiczeń wybrać takie, które w większym stopniu ćwiczą inne mięśnie niż jogging.

Może to być na przykład aerobik. Podobne te ćwiczenia trochę do tańca. Co niezmiernie ważne i wygodne, gimnastyka tak samo jak bieganie, jest sportem bardzo tanim. Do jego uprawiania starczy wygodny ubiór z bawełny i odpowiednie buty. Biegacz w taki strój jest już zaopatrzony. Włożyć może przecież t-shirty do biegania czy buty do biegania jako wygodne buty podczas gimnastyki. Poprzez takie właśnie różnorodne działanie nasz trening będzie całościowy, a przez to będziemy zdrowsi oraz piękni. Jeśli gimnastykując się zechcemy wyglądać tak samo świetnie jak zawsze, możemy włożyć dodatki takie jak chusty do biegania albo też czapki do biegania, dzięki którym można czuć się bardziej trendy.